E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaGoldman Sachs'tan S&P 500 yorumu---

Goldman Sachs'tan S&P 500 yorumu

Goldman Sachs'tan S&P 500 yorumu
15 Mayıs 2024 - 07:49 borsagundem.com

Goldman Sachs stratejisti Kostin, S&P 500 hedefini tekrarlarken, endeksin yıl sonuna kadar hiçbir yere gitmeyeceğini belirtti.

ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs Group Inc'den David Kostin'e göre S&P 500 Endeksi'nin bugünden yıl sonuna kadar daha fazla kazanç sağlaması pek olası gözükmüyor.

Firmanın baş ABD hisse senedi stratejisti, 2024 yılı için 5.200 fiyat hedefini yinelerken, "bugünden yıl sonuna kadar yaklaşık yatay bir getiri" gördüğünü ifade etti.

Bu tahmin, ocak ayından bu yana %10'luk bir yükselişin ardından ABD borsa endeksi seviyesinin şu anda işlem gördüğü yerin hemen altında. Kostin, bankanın ekonomi, kazançlar, değerleme ve para akışını içeren modellemesinin daha fazla yükseliş için yer olmadığını ima ettiğini söyledi.

Goldman'ın ekonomistleri bu yıl ABD'nin reel gayrisafi yurtiçi hasıla büyümesini %3 civarında görüyor ve bankanın hisse senedi stratejistleri 2024'te %8'lik bir kazanç büyümesi öngörürken, değerlemelerin zaten tarihsel olarak yüksek olduğunu vurguluyor.

ABD’nin tarihi endeksi S&P 500’ü solladı

 

Yatırımcılardan S&P 500 hisselerine ceza

 

Dev bankalar S&P 500 şirketlerinin kâr tahminlerinde bölündü

 

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)