E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİçişleri Bakanı Yerlikaya'dan sert mesaj: Yerle bir edeceğiz---

İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan sert mesaj: Yerle bir edeceğiz

İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan sert mesaj: Yerle bir edeceğiz
15 Mayıs 2024 - 10:18 borsagundem.com

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Kimler FETÖ taktikleriyle Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize karşı oyun kurmaya çalışıyorsa, onların oyunlarını ve tuzaklarını yerle bir edeceğiz" dedi.


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturmasına ilişkin açıklama yaptı. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli “oyun kurmaya” çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dün olduğu gibi bugün de organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına, yabancı istihbarat servisleriyle irtibatlı illegal yapılara ve suç odaklarına göz açtırmadık, açtırmıyoruz ve açtırmayacağız.

Bu mücadelemizi kimler engellemeye çalışıyorsa, kimler FETÖVARİ gizli tanık taktikleriyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını istiyorsa, onların o düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz. Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz. Mülkiye Müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak. Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar. Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyu ile de paylaşacağız. Ve gereğini yapacağız. Aziz Milletimiz müsterih olsun; Nasıl Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve FETÖ ile mücadelede hainlerin inlerine kadar girdiysek; bu suç odaklarını da saklandıkları her delikten bulup çıkartacağız."

NE OLMUŞTU?

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında görevden alınan polis müdülerinin evlerinde arama yapıldı.

Suç örgütüne yönelik açılan davada, gizli tanık olarak yer alan Serdar Sertçelik'in medyaya yansıyan ses kayıtlarıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı resen soruşturma başlatmıştı.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde görevli üç polis müdürü açığa alındı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada dijital materyallare el konuldu. Ayrıca soruşturma hakkında kısıtlama kararı alındı.

AYHAN BORA KAPLAN SORUŞTURMASI

İddianameye göre soruşturma, 7 Eylül 2023'te Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına giderek Ayhan Bora Kaplan ve suç örgütü üyelerinden şikayetçi olan müşteki Erkan D.'nin beyanları üzerine başlatıldı.

Suç örgütü üyelerinin Kaplan'ın talimatı ve bilgisi doğrultusunda, farklı tarihlerde Mahfuz Tatar ve Semih Arslan'ın öldürülmesi, müştekiler Altan T, Murat Y, Serhat T. ve Serdar H'nin silahla yaralanması, müşteki Erkan D'ye 2 gün boyunca alıkonularak işkence edilmesi, müşteki Mehmet Taha E'nin sahibi olduğu işletmelerin zorla alınması, müşteki Muhammed S'nin 2 otomobilinin gasbedilmesi ve zorla çek yazdırılması ile müşteki Emirhan B'nin darbedilmesi olaylarını gerçekleştirdikleri ileri sürüldü.

Kaplan ve örgütün diğer yöneticileri, suç örgütünün işlediği tüm suçlardan sorumlu tutuldu.

İddianamede Ayhan Bora Kaplan ve diğer örgüt yöneticileri Fethi Koyuncu, Mutlu Ayaş, Yusuf İzzet Savaş, Kanber Keskin ve Serdar Sertçelik​​​​​​​ hakkında "suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak ve yönetmek", "kasten öldürme", "nitelikli kasten öldürme", 7 kişiye yönelik "kasten yaralama", 2 kişiye yönelik "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", 2 kişiye yönelik "nitelikli yağma", "eziyet", "suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme", "suç üstlenme" ve 2 kez "suçluyu kayırma" suçlarından biri ağırlaştırılmış 2'şer kez müebbet ve 169'ar yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istendi.

Diğer 55 sanık için de çeşitli sürelerde hapis cezası talep edildi.

'Ayhan Bora Kaplan' suç örgütü davasında yeni gelişme

 

Bora Kaplan suç örgütünde 6 gözaltı

 

Suç örgütü lideri Bora Kaplan tutuklandı

 

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • caner15 Mayıs 2024 13:52

  Fetöcüler cezaevlerinde takım elbiseli kafaları Jöleli geziyorlar hepsi aynı koğuşlarda neden kalır, Tabiki de istedikleri gibi at koşturmaları için , Bende olsam dışarıya çıkmak istemem YAŞASIN ADALET

 • xyz15 Mayıs 2024 11:49

  Birileri düğmeyi bastı.Her taraftan hükümeti zor durumda ve küçük duruma düşürmek ve kısa zamanda K.ırak yapılacak olan operesyonu engeleye çalışmak için içerideki birilerine talimatlar verildi basın açısından hükümeti zor durumda bırakın diye ama millet bunu yemezler.l

 • HASAN HÜSEYİN KARTAL15 Mayıs 2024 11:33

  Hiç bir şey hiç bir zaman bitmez.Tam bitti der iken yok ettiğinizin binlercesi daha fazlası ile türer.

 • Mucise Reis : )15 Mayıs 2024 10:46

  Etmediniz mi? ettiniz hepsi bitti diye biliyoruz biz.