E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaİngiliz yatırımcı gayrimenkul fonlarından çıkmaya devam etti---

İngiliz yatırımcı gayrimenkul fonlarından çıkmaya devam etti

İngiliz yatırımcı gayrimenkul fonlarından çıkmaya devam etti
06 Aralık 2023 - 11:17 borsagundem.com

İngiliz yatırımcılar kasım ayında gayrimenkul fonlarından ikinci ay üst üste para çektiler, ancak hisse senedi ve sabit gelirli fonlara yönelik duyarlılığın arttığı gözlendi.

Calastone'un verilerine göre, yatırımcılar geçen ay toplamda gayrimenkul fonlarından 88 milyon pound (110,70 milyon dolar) çekerek, ağustos ayındaki 121 milyon poundluk net çıkışın ardından gayrimenkul fonları için yılın en kötü ikinci ayı oldu.

Calastone, emlak fonlarındaki çıkışların alım emirlerinin azalmasından kaynaklandığını, satış emirlerinin ise neredeyse hiç değişmediğini söyledi.

Calastone küresel piyasalar başkanı Edward Glyn, emlak sektörünün, ticari emlaktaki zayıf kiracı talebi, sermaye değerlerini vuran yüksek faiz oranları ve kar marjlarına zarar veren yüksek finansman maliyetleri nedeniyle "üçlü bir sıkışma" ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Calastone, İngiliz yatırımcıların kasım ayında 449 milyon pound net giriş kaydeden hisse senedi fonlarına daha fazla güven gösterdiğini söyledi. Calastone, bunun mayıs ve ekim ayları arasındaki 4,5 milyar poundluk toplam çıkışların ardından geçici bir geri dönüş olduğunu söyledi.

JPMorgan: Borsalarda düşüş 2024 ortasına kadar yüzde 20’yi aşacak

 

Borsada yıl sonu rallisi yaşanır mı?

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)