E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemJoe Biden başkanlık yarışından çekilmeyi değerlendiriyor---

Joe Biden başkanlık yarışından çekilmeyi değerlendiriyor

Joe Biden başkanlık yarışından çekilmeyi değerlendiriyor
03 Temmuz 2024 - 20:05 borsagundem.com

ABD'deki seçim sürecinde kritik gelişmeler yaşanıyor. Mevcut başkan Joe Biden, müttefikine, yarışa devam edip etmemeyi değerlendirdiğini söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden, müttefikine yarışa devam edip etmemeyi değerlendirdiğini söyledi.

Bilgiyi, Reuters haber ajansı ABD'nin New York Times gazetesine dayandırarak paylaştı.

Yedi üst düzey kaynağa göre, ABD Başkanı Joe Biden'ın yeniden seçilme kampanyasına devam etmeme kararı alması durumunda yerine geçebilecek en iyi alternatif Başkan Yardımcısı Kamala Harris.

Öte yandan bir Beyaz Saray yetkilisinden alınan bilgiye göre Biden , Senato çoğunluk lideri Chuck Schumer ile konuştu. 

DEMOKRATLAR ARASINDA SEÇİM ENDİŞESİ

Biden'ın geçen hafta rakibi Donald Trump'a karşı ilk tartışmada sergilediği beceriksiz, tutarsız ve tepki çeken performansı, Demokrat Parti içinde Biden'ın ikinci bir dönem için yeterince uygun olmadığı endişesine yol açtı.

Bazı etkili Demokratlar, Harris dışında Biden'a alternatifler ortaya attılar; bunlar arasında Kaliforniya'dan Gavin Newsom, Michigan'dan Gretchen Whitmer ve Pensilvanya'dan Josh Shapiro gibi popüler kabine üyeleri ve Demokrat valiler de var.

Ancak isimlerinin açıklanmasını istemeyen bu kaynaklar, Harris'i atlatmaya çalışmanın hayalcilik olduğunu ve neredeyse imkansız olacağını öne sürüyor.

EN YÜKSEK OY POTANSİYELİ

Kaynaklar, parti adayı olarak gösterilmesi durumunda 59 yaşındaki Harris'in Biden kampanyası tarafından toplanan parayı devralacağını ve kampanyayı sürdüreceğini söyledi.

Harris, tüm alternatifler arasında en yüksek tanınırlığa ve ciddi olarak aday olarak kabul edilebilecek Demokratlar arasında en yüksek oy potansiyeline sahip olan kişi olarak görülüyor.

Harris'in onay oranları yüzde 40'ın altında seyrediyor ancak Biden kampanyasının vurguladığı son anketlere göre, kendisi ve başkan Biden'ın Trump'ı yenme şansları birbirine oldukça yakın.

ABD'de şok anket! Biden'ın sağlığı başkanlığa uygun değil

 

Biden yönetiminde o isim istifa etti!

 

Biden'dan şaşırtan 'göçmen' hamlesi!

 

Biden'dan Trump'ın 'hileli' yargılama söylemine tepki

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • kaportacı salim usta sanayiden04 Temmuz 2024 12:41

    borsa ne olacak o zaman kamala bu bizim kamala .hemen aday olsun ve hemen bağış kampanyası başlatalık.tüm insani vakıflarımız hemen para toplamya başlasınlar .kamalaya bağış diye.ben hemen  bi lira gönderirim ahauhauhauhuhau 

  • Bik03 Temmuz 2024 23:49

    60 yaş altı yeni başkan adayı bulmalılar.