E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemJPMorgan CEO'su Dimon: ABD ekonomisi 1970'lere dönebilir---

JPMorgan CEO'su Dimon: ABD ekonomisi 1970'lere dönebilir

JPMorgan CEO'su Dimon: ABD ekonomisi 1970'lere dönebilir
24 Nisan 2024 - 07:24 borsagundem.com

JPMorgan Chase CEO'su Jamie Dimon, ABD ekonomisi ile ilgili endişelerini dile getirdi. Dimon, ''Tekrar olma ihtimali var. ABD ekonomisinin 70'lere benzemesinden endişe ediyorum.'' ifadelerini kullandı

JPMorgan CEO'su Dimon, ABD ekonomisinin 1970'lere dönmesinden endişe ediyor

JPMorgan Chase CEO'su Jamie Dimon, ABD ekonomisinin 1970'lerde ülkeyi zora sokan sorunların tekrarlanmasından endişe ediyor.

New York Ekonomi Kulübü'nde konuşan Dimon, "Evet, bence bunun tekrar olma ihtimali var. Daha önce gördüğümüzden daha fazla 70'lere benzemesinden endişe ediyorum. Son 20 yıldır yaşadığımızdan daha çok 70'lere benzeyecek koşullar var" dedi.

''EKONOMİYİ BÜYÜTMEMİZ GEREKİYOR''

Dimon Salı günkü konuşmasında, büyük miktarlardaki hükümet harcamaları ve Fed'in bilançosunu küçültme çabalarının yanı sıra Orta Doğu ve Ukrayna'da devam eden savaşlar ve bunların temel emtia piyasalarını, göçü ve jeopolitik ilişkileri bozma potansiyeli hakkındaki endişeleri de dahil olmak üzere diğer bazı tanıdık konulara geri döndü.

Aynı zamanda ABD ekonomisini "patlama" olarak tanımladı ve Amerikan tüketicisinin, ABD banka kredilerinin, ev fiyatlarının ve hisse senedi fiyatlarının dirençli durumunu selamladı. Ekonomik büyümenin pek çok sorunun çözümünde anahtar rol oynadığını söyledi.

Dimon "Daha fazlasını ve daha iyisini yapmamız gerekiyor ve bu yüzden ekonomiyi büyütmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Altında denge arayışı

 

Çin'den ABD'nin Tayvan'a yardım etmesine tepki

 

ABD'den 3 ülkeye dev yardım paketi!

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)