E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaJPMorgan: Şirketlerin kâr görünümü konusunda endişelerimiz sürüyor---

JPMorgan: Şirketlerin kâr görünümü konusunda endişelerimiz sürüyor

JPMorgan: Şirketlerin kâr görünümü konusunda endişelerimiz sürüyor
23 Nisan 2024 - 13:06 borsagundem.com

JPMorgan'ın baş piyasa stratejisti Kolanovic, "Hisse senedi değerlemelerinde devam eden rehavet, enflasyon, Fed'in yeniden fiyatlandırması ve bu yılki zımni hızlanmanın çok iyimser olabileceği bir kar görünümü konusunda endişelerimiz sürüyor" dedi.

Fed'in faiz oranlarını düşüreceğine dair beklentilerin azalması, enflasyon işaretlerinin sabit kalması ve hisse senetlerinin hala ortalamanın üzerinde değerlemelerle işlem görmesi nedeniyle, birçok kişi Wall Street'in 2023 yaz sonu ve sonbaharında üç aylık bir gerileme dönemine girdiği noktaya benzer bir konumda olduğuna inanıyor.

JPMorgan'ın baş piyasa stratejisti Marko Kolanovic, "Fiyat hareketi kazançlara bağlı olabilir ve yakın vadede istikrara kavuşabilir. Ancak bunun ötesinde, satışların daha da devam edeceğini düşünüyoruz. Hisse senedi değerlemelerinde devam eden rehavet, enflasyonun çok sıcak kalması, Fed'in daha fazla yeniden fiyatlandırması ve bu yılki zımni hızlanmanın çok iyimser olabileceği bir kar görünümü konusunda endişelerimiz devam ediyor" dedi.

Kolanovic, "Mevcut piyasa anlatısı ve kalıpları, yukarı yönlü enflasyon sürprizleri ve şahin Fed revizyonlarının risk varlıklarında bir düzeltmeye yol açtığı geçen yaza giderek daha fazla benziyor, ancak yatırımcı pozisyonu şimdi daha yüksek görünüyor" ifadelerini kullandı.

JPMorgan: Hisse senetleri için aşağı yönlü riskleri arttı

 

JPMorgan: Bitcoin’de düşüşe hazır olun

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • E.g.23 Nisan 2024 13:18

    ŞİRKET CEO/YÖNETİCİLERİ ŞİRKETLERİN FAALİYET KARLARINI BÜYÜK KISMINI YÖNETİCİ ÜCRETİ ALARAK KENDİLERİNE ALIYOR KÜÇÜK ORTAK YATIRIMCILARA AVUCUNU YALAMAK KALIYOR