E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarKripto para hırsızlıkları iki kat arttı---

Kripto para hırsızlıkları iki kat arttı

Kripto para hırsızlıkları iki kat arttı
05 Temmuz 2024 - 16:59 borsagundem.com

Küresel çapta kripto para hırsızlıkları son bir yılda iki kat arttı. Bilgisayar korsanlarının 24 Haziran 2024'e kadar 1,38 milyar dolardan fazla kripto para çaldığı, bu rakamın 2023'ün aynı döneminde 657 milyon dolar olduğu açıklandı.

TRM Labs tarafından hazırlanan rapora göre, 2024 yılının ilk altı ayında, az sayıda büyük saldırı ve artan kripto fiyatlarının etkisiyle, küresel çapta hack'lerde çalınan kripto para miktarının bir önceki yıla göre iki kattan fazla arttı.

TRM Labs, bilgisayar korsanlarının 24 Haziran 2024'e kadar 1,38 milyar dolardan fazla kripto para çaldığını, bu rakamın 2023'ün aynı döneminde 657 milyon dolar olduğunu söyledi.

TRM Labs küresel politika başkanı Ari Redbord, "Kripto para ekosisteminin güvenliğinde temel bir değişiklik görmemiş olsak da, geçen yılın aynı dönemine kıyasla bitcoin'den ETH ve Solana'ya kadar çeşitli tokenlerin değerinde önemli bir artış gördük" dedi.

Redbord, bunun siber suçluların kripto hizmetlerine saldırmak için daha fazla motive oldukları ve saldırdıklarında daha fazla hırsızlık yapabilecekleri anlamına geldiğini söyledi.

Kripto yatırımcılarının yakından izlemesi gereken 4 gelişme

 

Kripto varlıklara ilişkin yasa yürürlüğe girdi

 

Kripto piyasasında en kötü hafta yaşandı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)