E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKurum: 81 ilimizin her köşesinde koşmaya devam edeceğiz---

Kurum: 81 ilimizin her köşesinde koşmaya devam edeceğiz

Kurum: 81 ilimizin her köşesinde koşmaya devam edeceğiz
02 Temmuz 2024 - 09:06 borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum oldu. Kurum yaptığı açıklamada "81 ilimizin her köşesinde çalışmaya, koşmaya devam edeceğiz" dedi


Bakan Mehmet Özhaseki'nin istifasıyla boşalan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişiklik Bakanlığı'na Murat Kurum atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla yeni Bakan olan Murat Kurum, 1976 yılında Ankara'da doğdu. 1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.

TOKİ'DE GÖREV ALDI

2005 yılına kadar çeşitli kurumlarda görev alan Kurum, 2005-2006 yılları arasında Ankara TOKİ Uygulama Daire Başkanlığı'nda uzman statüsünde yer aldı. 2006 yılından 2009 yılına kadar TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı'nda İstanbul-Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü görevini üstlenen Murat Kurum, 2009-2012 yıllarında da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nda uzman olarak görev aldı.

2009 – 2018 yılları arasında T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

2018-2023 YILLARINDA BAKANLIK YAPTI

2018 – 2023 yılları arasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinde yer aldı.

14 Mayıs 2023 seçimlerinde AK Parti'den 28. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi.

Kurum, 2024 yılında Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

Ancak bu seçimin galibi mevcut başkan Ekrem İmamoğlu oldu.

"Sayın Cumhurbaşkanı'mıza şükranlarımı arz ediyorum"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına atanan Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine atanan Kurum, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Kurum, açıklamasında şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın takdir ve tensipleriyle yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. Bizi bu şerefli göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanı'mıza şükranlarımı arz ediyorum. Çabamız, gayretimiz, mücadelemiz Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde, Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmaktır. Bayrağı devralacağımız Sayın Mehmet Özhaseki bakanımız gibi biz de başta asrın felaketinin yaşandığı tüm şehirlerimiz olmak üzere 81 ilimizin her köşesinde çalışmaya, koşmaya devam edeceğiz. Rabb'im üstlendiğimiz bu kutlu görevde bizi aziz milletimize mahcup etmesin."

Kabinede değişiklik: 2 yeni bakan atandı

 

Bakan Mehmet Özhaseki görevinden istifa etti

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • k202 Temmuz 2024 13:06

  GAFİLLER ALMANYA RUSYA ITALYA FRANSA ABD GİRİPTE ÇIKAMAMIŞ ÇIKSADA BEDEL ÖDEMİŞTİR HELE ALMANYA 2 DÜNYA SAVASINDA MUSSOLINI SEVDASIYLA BATMISTIR SAVASI KAYBETMESİNDE ROL OYNAMISTIR GELELIM TURKIYEYE HADI ATATURK DEMISTI ORTADOĞUYA GİRMEYİN KARIŞMAYIN DİYE BİZİM KİLER CUMA NAMZINI KILACAKTI.......İŞ GENE VATANDAŞA KALDI........ONUN İÇİN BUNLARIN SÖYLEDİĞİNİN HİÇBİR ÖNEMİ YOK......HALKIN DESTEĞİNİ KAYBEDEN İKTİDAR İKTİDAR DEĞİLDİR............

 • A1002 Temmuz 2024 16:16

  Atatürk ün 90 yıl öncesinden talimat verdiğini kim söylemiş? O nu Amerika söylemiştir. Pkk köpekleri sarsın her yanını sen de ağzını aç bak!  Bir de cahilliğine Atatürk ü ortak etmez mi? Bunlar da oksijen israfından başka bir şey değil.  Atatürk lgtb ye de serbest bırakın mı dedi şeyini şey ettimin zübük kafası?

 • VS02 Temmuz 2024 10:16

  Al tatkeyi ver külahı

 • Şakamı02 Temmuz 2024 09:27

  Şaka gibi ama gerçek

 • Baran02 Temmuz 2024 10:20

  Sana hangi yönü battı.Sana böyle başarısız ve liyakatsız insanlar lazım.