E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKurum: Deprem bölgesi için ne konuşursak yapacağız---

Kurum: Deprem bölgesi için ne konuşursak yapacağız

Kurum: Deprem bölgesi için ne konuşursak yapacağız
06 Temmuz 2024 - 16:55 borsagundem.com

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Deprem bölgesinin derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimiz. Ne konuşursak, onu yapacağız. Konuştuğumuzu bir an önce bitirmek için gerekli her türlü iradeyi göstereceğiz" dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Kahramanmaraş'ta, Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen koordinasyon toplantısına katıldı.

Gazetecilerin girişte görüntü almalarına izin verilen toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

Toplantının ardından bakanlıktan yapılan açıklamada, Bakan Kurum'un göreve yeniden gelmesinin ardından ilk ziyaretini deprem bölgesine gerçekleştirdiği hatırlatıldı.

Açıklamada, buradaki değerlendirmelerine yer verilen Kurum, depremde ağır hasar alan tüm illerin ziyaret edileceğini belirtti.

"Deprem bölgesinin derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimiz."

Bakan Kurum, geçen yıl 6 Şubat'ta yaşanan depremin ardından devletin tüm kurumlarıyla depremlerden etkilenen 11 ili ayağa kaldırmak adına her türlü çabayı verdiğinin altını çizerek, şunları kaydetti:

"O günden beri de tüm ekiplerimiz ve bakanlıklarımız bu çalışmayı sürdürüyor. Amacımız buraların bir an önce ayağa kalkması, vatandaşlarımızın yüzünün gülmesi. Giden canları geri getiremeyiz ama hem çevreye hem de bölgeye katkı sağlayarak eskisinden daha iyisini yapma gayretiyle ve motivasyonuyla çalışıyoruz. Hep söylüyoruz, deprem bölgesinin derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimiz. İnşallah bu mücadeleyi birlikte vereceğiz. Ne konuşursak, onu yapacağız. Konuştuğumuzu bir an önce bitirmek için gerekli her türlü iradeyi göstereceğiz."

Bakan Kurum, "asrın afeti"nin ardından depremin merkez üssü Kahramanmaraş'a geldiğini, ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla toplantılar düzenlediğini anımsattı.

Birçok afette olduğu gibi depremin ilk anında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takipleri ve talimatlarıyla hep birlikte bölgede oldukları aktaran Kurum, şöyle devam etti:

"Günlerce, aylarca deprem bölgesindeki kardeşlerimizle birlikte mücadele ettik. Orada ne söz verdiysek o sözleri tuttuk. Hamdolsun bugün de karşınızda verdiği sözleri tutan biri olarak oturuyorum. O yüzden bize inanın, güvenin. Biz sizlerle el ele verip inşallah Kahramanmaraş'ımızı ayağa kaldıracağız. Hep birlikte inşallah bu süreci en kısa zamanda atlatmak istiyoruz. Bir ayağımız hep deprem bölgesinde olacak ve ihtiyaçları, sorunları giderene kadar da elimizi, gönlümüzü buradan çekmeyeceğiz. Amacımız, Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde, deprem bölgesini bir an bile olsun ana gündem maddesinden çıkarmayacak bakış açısıyla çalışmak. Deprem ve deprem bölgesi birinci önceliğimiz. Her şey durabilir ama deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçları duramaz. O yüzden buranın ihtiyaçları neyse bu ihtiyaçları giderecek adımları hep birlikte atacağız. Bu derdi hep birlikte paylaşacağız ve hep birlikte emek verip, alın teri dökeceğiz."

Toplantıya, Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Vahit Kirişci, Ömer Oruç Bilal Debgici, Mevlüt Kurt, Mehmet Şahin, Tuba Köksal, Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, AFAD İl Müdürü Tayfun Temur, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ahmet Şahin ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Yeni bakanlar Kurum ve Memişoğlu Meclis'te yemin etti

 

Murat Kurum görevi Mehmet Özhaseki'den devraldı

 

Kurum: 81 ilimizin her köşesinde koşmaya devam edeceğiz

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (12)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • azmi07 Temmuz 2024 17:13

  Ondan vatandaş kontenyerde oturmaya devam ediyor

 • Baran08 Temmuz 2024 12:23

  Sen 6 aylık mısın? 

 • caner07 Temmuz 2024 04:52

  Sayın Murat  Kurum. Türk milleti VATANINA YATIRIM YAPAN SİYASİLERİ ASLA İSTEMEZLER, Çünkü tembel bir millettir. pislik içinde yaşamaya bayılır. Onlara Alkol olsun Heykel olsun yeter

 • Gillari şifa saçan yobaz becet 07 Temmuz 2024 16:53

  Vay abidik vay 15 milon surili afgan somalanliyi napcen huuouuhuhaaaaaaa 

 • Turkogluturk07 Temmuz 2024 13:53

  Heykel deyince dinazor heykeli geldi aklima.birde nasrettin hoca heykeli varki

 • Turkogluturk07 Temmuz 2024 08:29

  Abd de yatirim yapmak vatana yatirim yapmakmi Bilmeden yazarsan boyle alirsin cevabi

 • Sizibgidile sizi07 Temmuz 2024 01:08

  Hadi oradan rahmetli Erbakanın dediği gibi sizi gidilerek sizi senden sizden bir cacık olmaz

 • Garipler ölsün 06 Temmuz 2024 23:59

  Sayın bakanım ben 10 bin emekli maaşı var siz maas ne ama şu söylemek istiyorum milletvekilleri sizlere hakkım varsa helal degil bu bilin siz maas ögretmen maas olsun emekli milletvekilleri maas iptal olsun huzur hakları iptal olsun 2 yerde fazla maas iptal ve i esnafli denetim yerine bütün kurumları denetleyin bütün bakanları da siz sahislar denetimi yapsın ne var ne var 10 Sey i 100 yaxiyorlsr maliye bakanı denetim yapın kurumları

 • Ahmet 06 Temmuz 2024 19:39

  Ne olduğunu belediye başkanı seçimlerinde gördük. Senden cacık bile olmaz...

 • Turkoglututk07 Temmuz 2024 08:30

  Konusamadiklarini dinle.anlarsin belki.

 • Mehmet 07 Temmuz 2024 06:12

  Ne gördün tam olarak

 • Uzman borsaci06 Temmuz 2024 18:34

  Öncelikle istanbulda topyekun hareket etmeli sayın Bakan herkes korku içinde ve mutait kaziklari gündemde ,100 m2 dair en 60 m2 oluyor bide mutait 1,5 milon istiyor üste acil el atilmali devlet el atmalı ibb bu konuda battı