E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaLondra, Avrupa halka arz piyasasındaki toparlanmayı kaçırıyor---

Londra, Avrupa halka arz piyasasındaki toparlanmayı kaçırıyor

Londra, Avrupa halka arz piyasasındaki toparlanmayı kaçırıyor
08 Mayıs 2024 - 13:20 borsagundem.com

Londra, Avrupa halka arz piyasasındaki toparlanmayı kaçırıyor ve bir listeleme merkezi olarak azalan beklentilerinin bir başka işaretini veriyor.

Bu yıl Avrupa'da halka arz yoluyla toplanan 11,9 milyar doların %2'sinden biraz fazlası Birleşik Krallık'ta gerçekleşti.

Bloomberg'in haberine göre, bu son on yılların en düşük oranı. Verilere göre bu oran 2012-2023 yılları arasında ortalama %31'lik bir paya karşılık geliyor.

Birleşik Krallık hisse senetlerinin birçok büyük yabancı piyasaya göre iskontolu işlem görmesi nedeniyle Londra halka arz piyasası, şirketlerin başka yerlerde daha yüksek değerlere ulaşma ihtimali nedeniyle engelleniyor. Birleşik Krallık hisse senedi fonlarından çıkışlar da son yıllarda kısmen emeklilik sektörü kaynaklı olarak artmıştır.

Peel Hunt Ltd. araştırma müdürü Charles Hall, "Birleşik Krallık, halka arz yeri olarak nispeten cazip olmaktan çıktı. Fon çıkışlarının seviyesi hem değerlemeleri hem de halka arzlar için mevcut sermayeyi etkiledi" dedi.

2024'ün halka arzları ne kadar getiri sağladı?

 

Çin'de halka arz için denetimler güçlenecek

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)