E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMedvedev'den NATO'ya nükleer uyarı: Blöf yapmıyoruz---

Medvedev'den NATO'ya nükleer uyarı: Blöf yapmıyoruz

Medvedev'den NATO'ya nükleer uyarı: Blöf yapmıyoruz
01 Haziran 2024 - 15:58 borsagundem.com

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev, ülkesinin nükleer tehdit konusunda blöf yapmadığını, batılı ülkelerin Rusya'nın taktik nükleer silah kullanma olasılığını ciddiye almamalarının büyük bir hata olduğunu ifade etti.

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda Ukrayna savaşı ve Batılı ülkelerin bu savaşa müdahalesi hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Medvedev, NATO'nun Ukrayna ordusuna ait uzun menzilli askeri teçhizatın tamamını doğrudan yönettiğini belirterek, bu durumun askeri yardımın ötesinde, savaşa doğrudan müdahil olma anlamına geldiğini vurguladı.

"Blöf yapmıyoruz"

Haberrus'da yer alan habere göre Medvedev, ülkesinin nükleer tehdit konusunda blöf yapmadığını ve Batı ile mevcut askeri çatışmanın en kötü senaryoya göre geliştiğini söyledi. Bu bağlamda, çatışmanın son aşamaya geçme ihtimalinin göz ardı edilemeyeceğini belirtti. Batılı ülkelerin Rusya'nın taktik nükleer silah kullanma olasılığını ciddiye almamalarının büyük bir hata olduğunu ifade etti.

"NATO çatışmanın doğasını değiştiriyor"

Medvedev, Ukrayna'nın kullandığı uzun menzilli silahların Batılı askerler tarafından kontrol edildiğini ve bu durumun askeri yardım yerine doğrudan savaşa müdahil olma anlamına geldiğini kaydetti. NATO'nun Ukrayna'nın askeri operasyonlarına bu şekilde dahil olması, çatışmanın doğasını değiştiren bir etken olarak değerlendirildi.

Medvedev, Batılı ülkelerin birkaç yıl öncesine kadar Rusya'nın Ukrayna ile askeri çatışmaya girmeyeceğine inandıklarını, ancak bu hesaplamaların yanlış çıktığını belirtti. Mevcut durumda bir savaşın devam ettiğini ve bu savaşın doğrudan Batı'nın politikaları ve müdahaleleri ile şekillendiğini ifade etti.

Medvedev'in açıklamaları, Rusya'nın Ukrayna savaşındaki pozisyonunu ve Batı ile ilişkilerini net bir şekilde ortaya koyuyor. Nükleer tehdit konusundaki vurgusu, bu çatışmanın ne kadar ciddi ve potansiyel olarak tehlikeli olduğunu gösteriyor. NATO'nun Ukrayna'nın askeri operasyonlarına dahil olması, çatışmanın küresel boyutlarını genişleten bir faktör olarak öne çıkıyor. Bu açıklamalar, Ukrayna'daki savaşın seyrini ve uluslararası ilişkilerin geleceğini şekillendirecek önemli unsurlar arasında yer alıyor.

Rusya'dan savaşa hazırlık: Taktik nükleer silahlar devrede!

 

Lavrov'dan nükleer çatışma uyarısı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Selim03 Haziran 2024 00:40

  Tiyatro bitmez bu gezegende. Rusya ve Abd beraber çalışıyor. Avrupa korksunki Abd ye iyice muhtaç kalsın.

 • Mucise Reis : )02 Haziran 2024 12:14

  Eğer bu savaş çıkar ise silah sanayi  şirketleri tavan tavan gider arkadaşlar o zaman gidip de bu şirketlerin hisse senetlerini alın derim.

 • Baran02 Haziran 2024 20:05

  Salak asker nükleer savaşta bahsediyor

 • HALİL KOZALAK02 Haziran 2024 12:13

  Artık şu savaş başlasın.Rusya  ilk önce ALmanya Fransa ingiltere ve ABD yeryüzünden siilsin o zaman dünya büyük bir beladan kurtulmuş olur.Bizler asırlardır savaşlarda milyonlarca insanımızı ve trilyonlarca lık altınlarımızı milyon km topraklarımızı kayıp ettik artık bunlar savaşsınlar biraz da bizler seyir edelim.

 • Bir fakir01 Haziran 2024 16:36

  Bu gidişle avrupalılar da ülkemizi istila edecek anlaşılan.. Artık bi ekmegi 100 tl.ye aliriz..