E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMemur ve emeklinin maaş zammında kritik gün!---

Memur ve emeklinin maaş zammında kritik gün!

Memur ve emeklinin maaş zammında kritik gün!
02 Temmuz 2024 - 06:45 borsagundem.com

Memur ve emekli maaşlarında yapılacak artış yarın açıklanacak haziran enflasyonu ile birlikte belli olacak.


Haziran ayı enflasyon oranının yarın Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanması bekleniyor. Bu açıklama, yılın ikinci yarısında memur zammının belirlenmesinde önemli bir rol oynayacak.

Yaklaşık 16 milyon memur, SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zam oranı da bu verilere göre netleşecek. Memur göstergelerine dayalı olarak çeşitli kalemlerde artışlar gerçekleşecek.

Temmuz ayında memur maaşlarının artmasıyla birlikte, 65 yaş aylığı, evde bakım maaşı ve engelli maaşı da artacak. Şehit dul ve yetim aylıkları da güncellenecek.

Ayrıca, kıdem tazminatı tavan tutarı da memur zammından etkilenecek. Kıdem tazminatı, kişinin her yıl için çalıştığı süredeki 30 günlük brüt ücreti tutarında ödenmektedir. Bu nedenle tavan tutarın belirlenmesindeki değişiklikler, çalışanlar için önemli bir güvenceyi etkileyecek.

Türkiye'de enflasyon ve memur zammı gibi ekonomik göstergelerin açıklanması, kamu çalışanlarının ve emeklilerin gelecek döneme yönelik mali durumlarını doğrudan etkiliyor.

Kabine bugün toplanıyor: İşte ana gündem maddeleri...

 

Kripto varlıklara ilişkin yasa yürürlüğe girdi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • E.g.02 Temmuz 2024 13:37

    Düşük maaş alan Vilayet memurları/emeklileri var YÜKSEK MAAŞ ALAN BAKANLIK MEMURLARI/EMEKLİLERİ VAR 3600 EK GÖSTERGEYE ULAŞANLAR/ULAŞMAYANLAR VAR YANİ MEMURLARLA MEMUR EMEKLİLERİ ARASINDA BÜYÜK FARKLAR OLUŞTUĞU GİBİ MEMUR EMEKLİLERİ ARASINDA DA BÜYÜK FARKLAR OLUŞTURULDU