E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMoody's Avrupa Birliği'nin kredi notunu teyit etti ---

Moody's Avrupa Birliği'nin kredi notunu teyit etti

Moody's Avrupa Birliği'nin kredi notunu teyit etti
06 Nisan 2024 - 00:39 borsagundem.com

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'den yapılan açıklamada, AB'nin kredi notunun "Aaa" olarak teyit edildiği, kredi notu görünümünün ise "durağan" olarak korunduğu belirtildi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Avrupa Birliği'nin (AB) kredi notunu "Aaa" olarak teyit ederken, kredi notu görünümünü "durağan" olarak tuttu.

Moody's'den yapılan açıklamada, AB ekonomisine ilişkin değerlendirmede bulunuldu.

Açıklamada, AB'nin kredi notunun "Aaa" olarak teyit edildiği, kredi notu görünümünün ise "durağan" olarak korunduğu bildirildi.

Kredi notuna ilişkin kararın yüksek dereceli üye devletlerin AB'ye verdiği güçlü mali ve siyasi destek ile birliğin operasyonlarını destekleyen kurumsal ve mali çerçevenin gücünü yansıttığı belirtilen açıklamada, durağan görünümün ise AB üye devletlerinin birliği finansal olarak destekleme kabiliyeti ve istekliliğinin öngörülebilir gelecekte değişmeyeceğine dair beklentiyi gösterdiği ifade edildi.

Moody's, G20 ekonomik büyümesinin bu yıl yavaşlamasını bekliyor

 

Moody's İsrail'in kredi notunu düşürdü

 

Moody's Türkiye'nin kredi notu görünümünü değiştirdi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)