E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaOtomotivMTV ikinci taksit ödemeleri temmuz ayında yapılacak---

MTV ikinci taksit ödemeleri temmuz ayında yapılacak

MTV ikinci taksit ödemeleri temmuz ayında yapılacak
03 Temmuz 2024 - 13:59 borsagundem.com

2024 yılı için ikinci taksit MTV ödemeleri 1 Temmuz itibarıyla başladı. Araç sahiplerinin 31 Temmuz gününe kadar ikinci taksit ödemelerini yapmaları gerekiyor.

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde (MTV) bu yılın ikinci taksit ödemeleri 1 Temmuz'da başladı. Mükellefler, 31 Temmuz'a kadar ödemelerini farklı yöntemlerle yapılabilecekler.

Ödemeler e-Devlet sistemi üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. e-Devlete giriş yaparak motorlu taşıtlar vergisi sorgulama" hizmetiyle önce bilgiler tek tek dolduruluyor. Bilgilerin doldurulması ile birlikte öde butonu çıkıyor. Son olarak ödeme işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Ödemeler, dijital vergi dairesi, PTT ve banka sitelerinden yapılıyor

Ayrıca ödemeler Gelir İdaresi Başkanlığı'nın ve bankaların web sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor. Vergi daireleri, bankalar ve PTT şubelerine de ödeme yapılabiliyor.

MTV'de ikinci taksit ödemesinin 31 Temmuz gün sonuna kadar kadar yapılması gerekiyor. Ödemesini yapmayan mükelleflere gecikme faizi uygulanacak. (TRT Haber)

Şimşek: KDV, MTV artmayacak

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)