E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaNike’ın hisseleri rekor değer kaybı yaşadı---

Nike’ın hisseleri rekor değer kaybı yaşadı

Nike’ın hisseleri rekor değer kaybı yaşadı
28 Haziran 2024 - 17:17 borsagundem.com

Spor ayakkabı üreticisi Nike'ın ilk çeyrek satış görünümünün olumsuz gelmesinin ardından şirketin hisseleri yüzde 18 oranında düşüş yaşadı.

ABD’li spor giyim firması Nike’ın hisseleri Şubat 2001'den bu yana en büyük gün içi gerilemesini yaşadı.

Bloomberg'in haberine göre, Nike hisseleri, spor ayakkabı üreticisinin ilk çeyrek satış görünümünün Wall Street beklentilerini karşılamamasının ardından Şubat 2001'den bu yana en büyük gün içi düşüş olan yüzde 18'e kadar geriledi.

Nike yöneticileri, bu yavaşlamanın nedenini kısmen Air Force 1 ve Nike Dunks gibi satışlarının büyük bir kısmını internetten elde eden “yaşam tarzı” markalarına bağladı. Yaşam tarzı kategorisinin satışları, gündelik kıyafetlere olan talebin arttığı pandeminin başlangıcından bu yana ilk kez düştü.

Spor giyimdeki diğer markalar Lululemon ve Under Armour'ın hisseleri New York'ta düşerken, Academy Sports & Outdoors, Dick's Sporting Goods ve Foot Locker’ın hisselerinin tümü düşüş yaşadı. Öte yandan Avrupa'da Adidas, Puma ve JD Sports hisseleri de geriledi.

UBS hisseye ilişkin tavsiyesini nötr'e düşürürken, Analist Alex Straton şirketin stratejik değişime uğraması ve makroekonomik olumsuzluklarla uğraşması nedeniyle Nike'ın değişken performansının yakın vadede devam etmesini bekliyor.

BofA: Teknoloji ve Avrupa hisse senetlerinden sermaye çıkışı yaşandı

 

Yapay zeka hisse senedi balonu yaklaşıyor mu?

 

H&M hisseleri yüzde 14 değer kaybetti

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)