E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıPetrol fiyatları yükselişte---

Petrol fiyatları yükselişte

Petrol fiyatları yükselişte
28 Haziran 2024 - 08:00 borsagundem.com

Petrol fiyatları, İsrail ile Lübnan Hizbullah'ı arasındaki gerginliklerin tırmanmasıyla yükseldi. Ağustos vadeli Brent ham petrol kontratları bugün ilk işlemlerde %0,2 artışla 86,54 dolar/varile kadar yükseldi.


Petrol fiyatları artan jeopolitik gerilimlerden kaynaklanan arz sorunları ve hava koşullarına bağlı kesintilerle ilgili endişelerin zayıf talep işaretlerini dengelemesiyle
üst üste üçüncü haftalık artışını gerçekleştiriyor.

Ağustos vadeli Brent ham petrol kontratları bugün ilk işlemlerde %0,2 artışla 86,54 dolar/varile kadar yükseldi. Eylül vadeli Brent kontratı da %0,2 artışla varil başına 85,44 dolar oldu.

Petrol fiyatları, İsrail ile Lübnan Hizbullah'ı arasındaki gerginliklerin tırmanmasıyla yükseldi. Orta Doğu'da genişleyen bir savaş, bölgedeki en büyük petrol ihracatçılarından biri olan İran gibi ülkeleri de içine çekebilir.

Petrol arzı, önümüzdeki haftalarda daha da kötüleşebilecek olan hava koşullarına bağlı kesintilerin de baskısı altında. FGE Energy  yaptığı açıklamada, şiddetli yağışların Ekvador'un üretiminin geçtiğimiz hafta günde 100.000 varil azalmasına neden
olduğunu bildirdi.

Ülkenin enerji ve ihracat altyapısının büyük bir kısmına ev sahipliği yapan ABD Körfez Kıyısı da önümüzdeki günlerde olumsuz hava koşullarından etkilenebilir.

ABD'nin ticari ham petrol stoklarında artış

 

İran'ın günlük petrol üretimi arttı

 

Türkiye'den geçen boru hatlarından taşınan petrol azaldı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)