E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz Piyasaları Petrol fiyatlarında son durum---

Petrol fiyatlarında son durum

 Petrol fiyatlarında son durum
10 Temmuz 2024 - 07:54 borsagundem.com

Petrol fiyatları sabit seyrediyor. Brent, son üç seansta %3'ten fazla geriledikten sonra 85 doların altında hareket ediyor.

ABD'de stok düşüşüne dair yeni işaretler, Çin talebine ilişkin endişeler ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz indirimlerinin zamanlamasına ilişkin belirsizliğin devam etmesiyle petrol fiyatları dengeli bir seyir izliyor.

Brent, son üç seansta yüzde 3'ten fazla düştükten sonra 85 dolar/varilin altında işlem görürken, West Texas Intermediate 81 doların üzerinde. Amerikan Petrol Enstitüsü, ham petrol stoklarının geçen hafta 1,92 milyon varil azaldığını bildirdi.

Dünyanın en büyük petrol ithalatçısı olan Çin'de ise çarşamba günü açıklanan veriler ülkenin ekonomik zorluklarının altını çizerken, üretici fiyatlarının düşmesiyle deflasyonist baskılar devam etti. Bu durum, ülkenin bazı rafinerilerinin ham petrole olan iştahının azaldığını gösteren önceki sinyalleri takip etti.

Petrol fiyatları durgun seyrediyor

 

Petrolde fiyatlarında fırtına etkisi

 

Petrol fiyatları azalan arz ile yükseliyor

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)