E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemPutin: Türkiye'de kurulacak gaz merkezine çok sayıda ülke ilgi gösteriyor---

Putin: Türkiye'de kurulacak gaz merkezine çok sayıda ülke ilgi gösteriyor

Putin: Türkiye'de kurulacak gaz merkezine çok sayıda ülke ilgi gösteriyor
11 Ekim 2023 - 20:55 borsagundem.com

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'de kurulması planlanan gaz merkezine çok sayıda ülkenin ilgi gösterdiğini söyledi

Rusya Devlet Başkanı Putin, Türkiye'de kurulması planlanan doğal gaz merkezine ilişkin, "Bu projeye Türk dostlarımız, biz ve Avrupa'da Rus kaynaklarını almak isteyen herkes ilgi gösteriyor." dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'de kurulması planlanan doğal gaz merkezi için elektronik platformun oluşturulmasının planlandığını belirterek, "Bu projeye Türk dostlarımız, biz ve Avrupa'da Rus kaynaklarını almak isteyen herkes ilgi gösteriyor." dedi.

Putin, Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Rus Enerji Haftası'nın ana oturumunda açıklamalarda bulundu.

Türkiye'de kurulması planlanan doğal gaz merkezine ilişkin konuşan Putin, projeye Azerbaycan'ın ilgi gösterdiğini söyledi.

HEDEF AVRUPA

Çalışmalar ilerledikçe başka ülkelerin de projeye katılmasını beklediklerini kaydeden Putin, "Burada öncelikle Avrupa kıtasına yönelik doğal gaz ticareti için elektronik bir platform oluşturulmasından bahsediyoruz. Bu projeye Türk dostlarımız, biz ve Avrupa'da Rus kaynaklarını almak isteyen herkes ilgi gösteriyor." diye konuştu.

Putin, TürkAkım ve Mavi Akım üzerinden Türkiye'ye doğal gazın etkin şekilde sevkiyatına devam ettiklerini ve söz konusu altyapının da gelecekte genişletebileceğini ifade etti.

Rusya'nın dış ticaret fazlasında sert gerileme

 

Putin'den önemli destek: Filistin devleti kurulmalı

 

Erdoğan ve Putin arasında kritik görüşme

 

Ermenistan onayladı, Moskova kızgın: Putin tutuklanacak mı?

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)