E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarSEC, Ripple Labs yöneticilerinin suçlamalarını geri çekti---

SEC, Ripple Labs yöneticilerinin suçlamalarını geri çekti

SEC, Ripple Labs yöneticilerinin suçlamalarını geri çekti
20 Ekim 2023 - 02:19 borsagundem.com

SEC tarafından Yargıç Analisa Torres'e gönderilen dilekçede, Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse ve Ripple Labs Kurucu Ortağı Chris Larsen'in kripto para birimi XRP'nin satışına yardım ve yataklık ettiği iddialarının geri çekildiği bildirildi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs'in menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği iddiasıyla açtığı davada şirketin 2 yöneticisine yönelik suçlamalarını geri çekti.

SEC tarafından New York Güney Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres'e gönderilen dilekçede, Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse ve Ripple Labs Kurucu Ortağı Chris Larsen'in kripto para birimi XRP'nin satışına yardım ve yataklık ettiği iddialarının geri çekildiği bildirildi.

TEMMUZ AYINDA GERÇEKLEŞEN DAVA RIPPLE LEHİNE SONUÇLANMIŞTI

SEC, Aralık 2020'de XRP'nin arkasındaki şirket Ripple Labs ve yöneticilerine dava açmış, şirket ve iki yöneticisini 2012'de piyasaya sürülen XRP'yi satarak 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet arzı gerçekleştirmekle suçlamıştı.

Ripple, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için geliştirilen bir token olan XRP'nin menkul kıymet olmadığını savunmuştu.

Temmuz ayında ise SEC'in kripto para birimi XRP için açtığı dava Ripple lehine sonuçlanmıştı.

Yargıç Torres, Ripple'ın kripto para birimi XRP'yi Borsalarda satarak federal menkul kıymetler yasasını ihlal etmediği kararına varmıştı. Torres daha sonra SEC'in bu karara itiraz etme talebini reddetmişti.

SEC Ripple kararını temyiz için yargıçtan izin istedi

 

SEC'ten yargının Ripple kararına itiraz sinyali

 

Ripple davasında kritik karar: XRP uçuşa geçti

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)