E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSeçil Erzan davasında kritik gelişme!---

Seçil Erzan davasında kritik gelişme!

Seçil Erzan davasında kritik gelişme!
06 Temmuz 2024 - 14:35 borsagundem.com

Kamuoyunda "yüksek karlı gizli fon" adıyla bilinen dolandırıcılık davasında tutuklu yargılanan Seçil Erzan'ın Denizbank yöneticileri tarafından alıkonulduğu iddialarına ilişkin 9 kişi hakkında yürütülen soruşturma takipsizlikle sonuçlandı

Yüksek kâr vaadiyle 29 kişinin dolandırıldığı iddiasıyla Seçil Erzan ve 7 şüphelinin yargılandığı davada yeni bir gelişme yaşandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Seçil Erzan'ın şikayeti üzerine Denizbank yöneticileri hakkında başlatılan "Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlamasına ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kovuşturmaya yer olmadığına dair kararında, Seçil Erzan'ın, Denizbank yetkilileri tarafından alıkonulduğu yönündeki iddiada bulunduğu hatırlatılarak, ancak 8 Nisan 2023'e kadar banka yöneticilerinin Erzan'a ulaşamadığı anlatıldı.

Soruşturma kapsamında tanık olarak ifadesi alınan Arda Turan'ın Erzan ile iletişim kurduğunu beyan etmesi üzerine Denizbank Bölge Müdürü Sermin Tekin'in diğer banka yetkilileriyle birlikte Erzan'ı arayarak iletişim kurmaya çalıştığı aktarılan kararda, bu aramanın hemen ardından Erzan'ın başka bir hat üzerinden geri dönüş yaparak Tekin'e ikametini ve konum bilgisini WhatsApp üzerinden gönderdiği kaydedildi.

Kararda, Erzan'ın bu sırada rahat ve özgür olduğunun yazışmalarla net şekilde görüldüğü belirtilerek, başka bir telefon üzerinden banka yetkilileriyle iletişim kuran Erzan'ın her ihtimali düşünerek hareket ettiğini, istediği zaman istediği kişiyle rahatlıkla iletişim kurabilecek durumda olduğunu gösterdiği vurgulandı.

Erzan'ın 8-9-10 Nisan 2023'te Denizbank Genel Müdürlüğü binasına ana dava dosyası kapsamında birlikte yargılandığı sanık Hüseyin Eligül ile geldiği ve yeniden Çorlu'daki ikametine döndüğü ifade edilen kararda, bunlar değerlendirildiğinde Erzan'ın istediği yere gidip gelebilme imkanının olduğu, kaçma fırsatının ya da istediği kişiye telefonla ulaşma imkanının bulunduğu aktarıldı.

Seçil Erzan'ın Denizbank Genel Müdürlüğü binasına gelip gittiğinde herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadığı anlatılarak, Erzan'ın hürriyetinden yoksun kılındığına ilişkin soyut iddiası dışında bu suçun işlendiğine dair kesin ve inandırıcı delil elde edilemediği vurgulandı.

Kararda, Musa Mert Çetin, Selçuk İnan, Emrah Çolak, Emre Çolak ve İsmail İbrahim Çağlar'ın banka yetkililerine yönelik "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" ve "suçluyu kayırma" iddialarına ilişkin de kesin ve inandırıcı delile ulaşılamadığı kaydedildi.

Seçil Erzan davası ertelendi

 

Seçil Erzan davasında yeni gelişme! Futbolcular zorla getirilecek

 

Seçil Erzan: Bagaj açıldığında paralar kapışılıyordu

 

Seçil Erzan 'gizli fon'u anlattı: Emre'nin parasını herkese dağıtmış!

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • azmi07 Temmuz 2024 17:17

  Yakında çıkarlar. Yol göstericilerinden öğrendiklerini uygulayanlar

 • uğur07 Temmuz 2024 12:13

  Dünya,soyanlarla ezilenlerin mücadelesidir.

 • HALİL KOZALAK06 Temmuz 2024 19:13

  Teröristlere, vatahnainlerine, teröristlere destek verenlere, bunlar ile işbirliği yapanlara, halkı ve devleti soyan ve dolandıranlara idam cezası gelmez ise bu iş engellenemez.

 • Turkogluturk07 Temmuz 2024 08:33

  Bunu soyleyen bop projesine destek vermek icin abd istedi diye mayinlari temizleyip ulkeye suriyeli akini baslatanmi.yoksa yine abd istiyor diye ikinci bogaz acmak isteyenmi.