E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaSociete Generale'den yatırımcılara 'kâr' tavsiyesi---

Societe Generale'den yatırımcılara 'kâr' tavsiyesi

Societe Generale'den yatırımcılara 'kâr' tavsiyesi
30 Mayıs 2024 - 09:10 borsagundem.com

Societe Generale, bakırın uzun süredir artış tarafında olduğunu belirterek, rallinin seyrini tamamlaması sebebiyle yatırımcıların kârlarını almasını öneriyor.

Societe Generale'in hisse senedi analistleri son araştırma notunda, yatırımcıların ham emtia ile arayı kapatmaya çalışan madencilik sektörüne bakmaya başlamalarını tavsiye etti.

Fransız bankası ayrıca, küresel yeşil enerji geçişiyle bağlantılı madencilik şirketlerini tercih ettiğini ve enerji üreticileri yerine baz metalleri tercih ettiğini söyledi.

SocGen bir yıldan uzun bir süredir bakırda yükseliş tarafındaydı; ancak, rallinin seyrini tamamlaması nedeniyle yatırımcılara kârlarını almalarını tavsiye ediyor.

Dünya genelinde inatçı yüksek enflasyonun emtia fiyatlarının yükselmesine yardımcı olduğunu kaydeden analistler, bankanın takip ettiği emtiaların %79'unun bu yıl şu ana kadar pozitif bölgede işlem gördüğünü sözlerine ekledi.

Ancak SocGen, hisse senedi piyasalarının emtiadaki bu ralliyi yansıtmadığını ve sektörün arayı kapatması için bir fırsat gördüğünü belirtti.

Banka, petrol ve enerji şirketlerine kıyasla baz metal üreticilerinde fırsatlar görüyor.

Yatırımcılar piyasalardaki riskleri hafife mi alıyor?

 

UBS'den bakır fiyatlarında 12 bin dolar tahmini

 

Yeni petrol bakır mı?

 

Bakır rekor seviyeden geri çekildi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)