E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaSPK 39 internet sitesi hakkında hukuki işlem başlattı---

SPK 39 internet sitesi hakkında hukuki işlem başlattı

SPK 39 internet sitesi hakkında hukuki işlem başlattı
02 Mayıs 2024 - 21:57 borsagundem.com

SPK'nın, izinsiz foreks işlemi yaptığı tespit edilen 39 internet sitesi hakkında erişim engeli kararı aldığı duyuruldu

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) internet üzerinden izinsiz foreks işlemi gerçekleştiren internet siteleriyle mücadelesi sürüyor.

SPK, yürütülen incelemeler sonucunda izinsiz foreks işlemi gerçekleştiren 39 internet sitesi hakkında erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

Kurul'un açıklamasında "Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurtdışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen ve adresleri verilen internet sitelerine erişimin engellenmesi için Sermaye Piyasası Kanunu’nun 99’uncu maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca gerekli hukuki işlemlerin yapılmasına karar verilmiştir" denildi.

SPK'nın haftalık bülteninde konu ile ilgili yer alan bilgilere göre Kurul'un izinsiz işlem gerçekleştirdiği tespit ettiği ve işlem başlattığı siteler şu şekilde:

SPK 2 şirketin halka arzını onayladı

 

SPK'dan 2 şirketin sermaye artırımına onay çıktı

 

BİST volatil seyreden 4 hisseyi tedbir kapsamına aldı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis : )02 Mayıs 2024 22:24

    Para yatırma ve çekme işlemlerinden rahatlıkla kasaya ulaşılabilir. bu kadar basit işleri beceremiyorlarsa sebavına biz bakalım. :D aynı biçimde bahişs seiteleride var. malesef mahkem ekararı ile  abuk subuk tektek engelliyorlar halbukı ınternet sağlayıcılar bir kerede ilgili siteyi kapatabılır ismini kökten engeli yapabılır. ama nedne yapmıyor ? kım yapılmasını frenlıyor ? neyse