E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaSPK, LIDFA hissesindeki 17 isme yasak getirdi---

SPK, LIDFA hissesindeki 17 isme yasak getirdi

SPK, LIDFA hissesindeki 17 isme yasak getirdi
27 Mayıs 2022 - 20:43 borsagundem.com

SPK, Lider Faktoring hisseleriyle ilgili Twitter ve Telegram üzerinden yapılan paylaşımlarla ilgili 17 kişiye işlem yasağı getirdi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Lider Faktoring (#LIDFA) pay piyasasında 17 Mayıs 2022 ile 26 Mayıs 2022 tarihleri arasında meydana gelen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak yapılan incelemeler sonucunda, 17 kişiye işlem yasağı uygulanmasını kararlaştırdı.

Kararla ilgili SPK bülteninde yer alan bilgilere göre Kurul, Twitter ve Telegram üzerinden LIDFA payının fiyatı ile ilgili olarak yatırımcıların kararlarını etkilemek ve bu suretle menfaat temin etmek amacıyla yanıltıcı nitelikte paylaşımlarda bulunulduğunu belirledi.

Bunun üzerine Kurul, söz konusu paylaşımlarla ilgisi olduğu tespit edilen, aralarında Abit Koyuncu, Ahmet Kızılırmak, Elif Mehmetoğlu, Emine Demirel, Emre Demirel, Emre Kızılırmak, Fatma Özay, Gizem Şevval Dağdibi, Halit Yalçınkaya, Hasan Mehmetoğlu, Hüseyin Temizsoy, Kemal Göktoğ Dağdibi, Saim Özay, Salim Koyuncu, Selvihan Temizsoy, Onur Yılmaz ve Zöhre Demirel'in bulunduğu 17 yatırımcıya 30 Mayıs 2022 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verdi.

BİST tedbir getirmişti

Borsa İstanbul, piyasa kapanışının ardından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği bildirimde, SPK'nın yasak getirdiği 17 kişiden Onur Yılmaz hariç olmak üzere 16 isme 3 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacağını açıklamıştı.

BİST hisseleri bu hafta ortalama yüzde 2,80 değer kazandı

 

Altınyağ Madencilik üst pazara çıkmak için başvurdu

 

Haftanın son işlem gününde 3 hisse ve 16 yatırımcıya tedbir kararı

 

Borsada satışlar hızlandı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 8,51
En Yüksek: 8,64
En Düşük: 8,46
Değişim 0,83 %
FK: 1,86
PD / DD: 0,89
İşlem Hacmi 9.484.271
Toplam Adet: 1.112.602
Ağırlıklı Ort.: 8,52
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)