E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaSuzuki: Piyasayı yakından takip edeceğiz---

Suzuki: Piyasayı yakından takip edeceğiz

Suzuki: Piyasayı yakından takip edeceğiz
02 Temmuz 2024 - 06:33 borsagundem.com

Japonya Maliye Bakanı Shunichi Suzuki, ''Döviz piyasasındaki hareketlere karşı dikkatli olmaya devam ediyoruz'' ifadelerini kullandı

Japonya Maliye Bakanı Shunichi Suzuki, yetkililerin döviz piyasasındaki hareketlere karşı dikkatli olmaya devam edeceğini söyledi.

Kabine toplantısı sonrası düzenlenen olağan basın toplantısında konuşan Suzuki, hükümetin tutumunda bir değişiklik olmadığını söyledi ancak harekete geçmeye hazır olup olmadıkları konusunda yorumlarda bulunmaktan kaçındı.

''PİYASAYI YAKINDAN İZLEYECEĞİZ''

"Döviz seviyeleri, enflasyon, cari denge, piyasa duyarlılığı ve spekülatif hareketler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin karmaşık bir karışımını yansıtan piyasa tarafından belirlenir" diye konuşan Suzuki, "Piyasayı yakından izlemeye devam edeceğiz" dedi.

Yen, bugün erken saatlerde dolar karşısında 161,72'ye gerileyerek 1986'dan bu yana en zayıf seviyesini gördü ve piyasalar Tokyo'nun para birimini desteklemek için yen satın alma operasyonlarına dair herhangi bir işarete karşı alarmdalar.

ABD ve Japonya arasındaki keskin faiz oranı farkları nedeniyle baskı altında kalmaya devam eden Japon yeni için bu yıl şimdiden %12'den fazla değer kaybetti.

Sözlü müdahalelerin etkinliği sorulduğunda Suzuki, dövizle ilgili yorumlarının genellikle gazetecilerden gelen sorulara yanıt niteliğinde olduğunu ve bunların etkinliği konusunda yorum yapabilecek konumda olmadığını söyledi.

Japonya'da 'Tankan' anketi beklentilerin üzerinde çıktı

 

Asya borsaları Japonya verisiyle yükselişte

 

Japonya'da kur politikasının patronu değişti

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)