E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem TCMB Başkanı Karahan bugün Meclis'te sunum yapacak---

TCMB Başkanı Karahan bugün Meclis'te sunum yapacak

 TCMB Başkanı Karahan bugün Meclis'te sunum yapacak
04 Haziran 2024 - 06:06 borsagundem.com

TCMB Başkanı Karahan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na küresel gelişmeler, Türkiye ekonomisi, enflasyon ve para politikası konularında bugün sunum yapacak.

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, göreve başlamasının ardından Meclis'te milletvekilleriyle ilk kez bir araya gelecek.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığında bugün toplanacak Komisyonda, Karahan'ın milletvekillerine sunum yapması öngörülüyor.

Merkez Bankası Başkanı Karahan'ın, küresel gelişmeler, Türkiye ekonomisi, enflasyon ve para politikası çerçevesinde kapsamlı bir sunum gerçekleştirmesi bekleniyor.

TCMB'nin faiz kararları ile enflasyonla mücadeleye ilişkin gelişmelerin, toplantının öne çıkan başlıklarını oluşturması tahmin ediliyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kanunu'na göre, Başkan'ın, Banka faaliyetleri ve para politikası uygulamaları hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nu bilgilendirmesi gerekiyor.

TMSF'den lüks araç satışı

 

Bakan Şimşek: Eksi rezerv bir gündem maddesi olmaktan çıkmıştır

 

TCMB'nin net rezervleri pozitife geçti

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)