E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriTesla’nın son yılların en düşük kâr marjı beklentisi---

Tesla’nın son yılların en düşük kâr marjı beklentisi

Tesla’nın son yılların en düşük kâr marjı beklentisi
23 Nisan 2024 - 03:51 borsagundem.com

Tesla, işten çıkarma ve fiyat indirimleriyle kaotik bir haftayı geride bırakırken satışlardaki yavaşlamanın da etkisiyle son yılların en düşük kar marjı raporunu açıklayabilir.

Tesla'nın satış büyümesi yavaşlıyor ve bunun Salı günkü sonuçlara ağır bir şekilde yansıması bekleniyor. Tesla'nın, işten çıkarmalar ve araç fiyat indirimlerini içeren kaotik bir haftanın ardından 6 yıldan uzun bir sürenin en düşük brüt kâr marjını raporlaması beklentiler arasında.

Tanaka Growth Fund portföy yöneticisi Graham Tanaka, Model 2 konusundaki belirsizlik ve Cybertruck elektrikli pikap üretiminin yavaş olması nedeniyle son pozisyonunu da tasfiye ettiğini söyledi. “Gelecek yıl Tesla'ya sahip olmanın daha fazla riskli olacağını düşünüyoruz” diyen Tanaka Cybertruck'ın ne kadar hızlı yükselişe geçeceğini bilmediklerini söyledi.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Pazartesi günü Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile görüşmesi ve otomobil fabrikasına yapılacak büyük yatırımları duyurması bekleniyordu. Ancak Musk, Tesla'nın “çok ağır yükümlülüklerini” gerekçe göstererek son dakikada iptal etti.

Tesla batıyor mu?

 

Tesla yatırımcılarının sabrı tükeniyor

 

Tesla hisselerine Wells Fargo darbesi

 

Jeremy Siegel: Tesla’nın gözden düşmesi borsa için iyiye işaret

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)