E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmlakTOKİ’de alt gelir grubuna yönelik şartlar güncellendi---

TOKİ’de alt gelir grubuna yönelik şartlar güncellendi

TOKİ’de alt gelir grubuna yönelik şartlar güncellendi
21 Ağustos 2022 - 10:07 borsagundem.com

TOKİ projelerine başvuru yapan alt gelir grubuna yönelik şartlar değişti. Buna göre, daha önce 10 bin lira olan aylık hane halkı geliri sınırı 14 bin liraya çıkarılırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki ay duyuracağı projeden şehit yakınları, gaziler ve emeklilerin yanı sıra gençler de faydalanacak. Aynı zamanda vatandaşlara uygun fiyatlı konut sağlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) projelerine başvuran alt gelir grubuna yönelik şartlar da güncellendi. Buna göre, daha önce 10 bin lira olan aylık hane halkı geliri sınırı 14 bin liraya çıkarılırken, İstanbul’da ise gelir şartı 16 bin lira olarak değiştirildi. Bu sayede aylık hane halkı geliri İstanbul’da 16 bin lira ya da 16 bin liranın altında olan kişiler, TOKİ’nin alt gelir grubuna yönelik projelere başvurabilecek.

4 FARKLI KATEGORİ VAR

Türkiye genelinde ise bu sınır 14 bin lira olarak uygulanacak. Alt gelir grubuna yönelik konut projelerine başvurmak isteyen vatandaşların ayrıca; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, 25 yaşını doldurmuş olma, projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 yıldan uzun süredir ikamet ediyor olma veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olma, TOKİ’den konut satın almamış olma ve TOKİ’den konut kredisi kullanmamış olma, hane halkı adına yalnızca bir adet başvuru yapılmış olma şartlarını karşılaması gerekiyor. Projelere başvuru esnasında şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerin, en az yüzde 40 engelli vatandaşların, emekli vatandaşların ve diğer alıcı adayların başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul ediliyor. Ayrıca TOKİ’nin konut projelerinde şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlere kuraya girmeden konut alma hakkı tanınıyor. Bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirleniyor.
(Yeni Şafak)

TOKİ'den 24 ilde ucuz konut hamlesi: İşte il il ev fiyatları...

TOKİ'nin gayrimenkul satışlarında tapular e-Devlet'ten alınabilecek

TOKİ'nin indirim kampanyası başladı: İşte şartları...

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • arzu celik21 Ağustos 2022 12:45

    bàskanim ankara mamak kutlugun toki yapilmàsini rica ederim dolgaz var dar gelirli cok baskanim

  • E g.21 Ağustos 2022 12:28

    ZEMİN KATLAR EMEKLİLERE AYRILMALIDIR 80 YAŞ VE ÜZERİ OLANLAR KURAYA GİRMEDEN KONUT SAHİBİ OLMALIDIR KONUT TAKSİTLERİ SABİT OLMALDIR

  • fakir verin21 Ağustos 2022 12:27

    sayin baskan sizden ricam fakir kisiler verin hic ev olmayan ver birde toki ev alan kisiler 3 sene satis yasak koyun her oyun olur baskanim vicdansiz ev sahiplerinde kurtarin 1000 yere 3000 istiyen vicdansiz ev sahipleri var ondan sonra ben musluman baskanim birde ev fiyatlarin yuksek tutan ev sahipler 500 bin istiyor sonra 500 verince 800 istiyor asili da satmak niyeti yok piyasi yuksek tutmak denetim