E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTürk savunma sanayii ürünleri Kırgızistan’da boy gösterdi---

Türk savunma sanayii ürünleri Kırgızistan’da boy gösterdi

Türk savunma sanayii ürünleri Kırgızistan’da boy gösterdi
29 Ekim 2023 - 19:13 borsagundem.com

Ordusunu Türk savunma sanayii ürünleriyle zenginleştiren Kırgızistan'ın düzenlediği tatbikat, Türk savunma sanayiinin gövde gösterisine sahne oldu.

Türk savunma sanayii ürünleri Kırgızistan'daki tatbikatta gövde gösterisi yaptı.

Türk ordusunun sahip olduğu kabiliyetleri Türk savunma sanayisi ürünleriyle artıran Kırgızistan ordusu, bu ürünlerin kullanıldığı bir tatbikat icra etti.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ve Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın da takip ettiği tatbikatta, Baykar tarafından üretilen Bayraktar TB2, Bayraktar AKINCI ile TUSAŞ tarafından üretilen AKSUNGUR, Sınır Muhafız Teşkilatı tarafından tanımlanan görevleri yerine getirdi. Milli silahlı insansız hava araçları, Roketsan'ın ürettiği MAM-L ve MAM-T ile atışlar gerçekleştirdi.

Tatbikat senaryosu kapsamında Bayraktar AKINCI, Bayraktar TB2'nin lazer işaretlemesiyle belirlediği hedefe bulut üstünden başarılı atış yaptı. Bayraktar TB2 de MAM-L ile hedefini isabetle vurdu.

Hedefler isabetle vuruldu

Tatbikatta ayrıca STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ'nin ürettiği döner kanatlı vurucu İHA KARGU, ASELSAN'ın dron karşı tedbir sistemi İHTAR ve 40 milimetre fiziksel imha sistemi ŞAHİN kullanıldı.

Tatbikat ve SİHA'ların uçuşları Baykar tarafından kurulan Komuta Merkezi'nden canlı izlendi.

Envanterine daha önce Bayraktar TB2'yi katan Kırgızistan ordusunun Bayraktar AKINCI ile AKSUNGUR'u kullanmaya başlaması ve bu amaçla oluşturulan üssün açılışı dolayısıyla tören düzenlenmişti.

Caparov, törende Haluk Bayraktar'a Dank Devlet Ödülü'nü takdim etmişti.

The Economist'ten Türk savunma sanayiine övgü

 

Asya pazarında gündem Türk savunma sanayii

 

Polonya Türk savunma sanayisi için büyük fırsat

 

Türk savunma sanayisine kritik Afrika görevi

 

Türk savunma sanayisinde önemli satın alma: HAVELSAN, ASİSGUARD'a ortak oldu

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis : )30 Ekim 2023 09:46

    Araplara bakın.. bütün silahları teknolojılerı nato gücü, birazda rusya, çin vb. hepsi muhımmat sayısı bellı, yedek parça gerekli vb.. istenene saıyorlar, istemeıdklerıen satmıyorlar.. Atatürk milleti ve yerli araç gereçler silah tekonolojı bu yüzden önem ermiş. Türk devletleri birliğinin oluşumu Büyük turan hedefi koymuştur. Ortak ulusal yerli  silah sistemleri olacak... petrol gaz vb ortak kullanım olacak.. savaş vb durumlarda Türkler eskiden olduğu gibi birlik beraberlık ile kenetlenecek. O bakımdan bağımsız modern ve dunya standartlarında silah sanayı gerekli. Araplarda islam adına fon sağlamalarını gerçekleştirecek... yoksa Filistin de akan kan ve yara asla durmaz. Program yaparsak, plan yaparsak biz durdururuz... Tarih dersleri önemli, ama resim ekleyip, resim çıakrtmaktan ötey gidemeyen dersler içi boş