E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemWSJ'den Vuhan Laboratuvarı ile ilgili bomba iddia---

WSJ'den Vuhan Laboratuvarı ile ilgili bomba iddia

WSJ'den Vuhan Laboratuvarı ile ilgili bomba iddia
24 Mayıs 2021 - 01:12 borsagundem.com

"Vuhan Laboratuvarı'ndaki 3 araştırmacı, salgından önce Kovid-19 belirtileriyle hasta olmuştu"

Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin ABD istihbaratının bir raporuna dayandırdığı özel haberi, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınının ilk kaynağının Vuhan'daki laboratuvar olabileceğine ilişkin tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

Haberde, ABD istihbaratının ilgili raporuna göre, Kasım 2019'da Vuhan Laboratuvarı'nda çalışan 3 araştırmacının virüs ve mevsimsel grip belirtilerine benzer şikayetlerle hastalanıp hastaneye başvurduğu öne sürüldü.

Gazeteye konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen bazı yetkililer, söz konusu istihbaratın hala destelenmesi gereken bir güvenilirlik seviyesinde olduğunu dile getirirken, bazıları ise raporun konuyla ilgili en güçlü ve sağlam istihbaratlardan biri olduğuna inandıklarını belirtti.

Önceki ABD Başkanı Donald Trump, görev süresi boyunca pek çok kez virüsün yayılmasından dolayı Pekin'i suçlamış, ABD istihbaratının geçen yılın sonunda yayımlanan raporunda, Kovid-19'un Vuhan'daki laboratuvardan çıkmış olabileceğine ilişkin bulgulardan bahsedilmişti.

Çin yönetimi söz konusu iddiaları kesin bir dille yalanlarken, Dünya Sağlık Örgütünden konuyu araştıran bir heyet de virüsün söz konusu laboratuvardan yayıldığı iddialarının gerçekçi olmadığı sonucuna ulaştıklarını açıklamıştı.

DSÖ uzmanından çarpıcı Vuhan açıklaması

 

Vuhan'dan Kovid-19'la ilgili haber yapan Çinli gazeteci tutuklandı

 

Kovid-19 Vuhan'daki laboratuvardan mı çıktı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Çin işi24 Mayıs 2021 11:15

    Bu kesin Çinlilerin işi biyolojik savaşa hazırlanıyorlar. Tüm dünya bunlara karşı önlem almalı. Çin daha da büyüyerek ve vahşileşereke dünyayı tehdit etmeden engellenmeli.

  • Erol g.24 Mayıs 2021 06:10

    VİRÜS/PANDEMİ BAŞLAMADAN ÖNCE TELEVİZYONDA VIRÜS FİLMLERİ IZLEMİŞTİK FİLMLERİ HAZIRLAYANLAR VİRÜSÜN BAŞLAYACAĞINI/YAYILACAĞINI MUTLAKA BİLIYORLARDI