Yazdır

Ral Yatırım Holding hissesi için manipülatör aranıyor

Tarih: 20 Aralık 2023 - 07:40

Şirkete yakın isimlerin yüksek miktarda hisse satışı için manipülatörlerle görüşmeye başladığı söylentileri borsa çevrelerinde yayılıyor. SPK’nın sık sık ‘piyasa dolandırıcılığı tedbirleri’ getirdiği şirketin ismi, manipülatör Fevzi Şahin ile anılıyor.

Ral Yatırım Holding (#RALYH) hisseleri 5 lira seviyesinden 90 liranın üzerine çıktı. Özkaynakları 669 milyon lira olan şirketin, kısa vadeli yükümlülükleri 785 milyon lira. Piyasa değeri ise 5 milyar liraya ulaşmış durumda. Şirkete yakın isimlerin düşük fiyattan maliyetli hisseleri bu seviyelerden satmak için manipülatörlerin kapısını çalmaya başladığı öne sürülüyor. Borsa çevrelerinde konuşulan iddialara göre komisyon karşılığında hisselerin satışı için pazarlıklarda son aşamaya gelinmiş.

ŞİRKETİN İSMİ FEVZİ ŞAHİN İLE ANILIYOR

Olağandışı fiyat ve miktar hareketleri nedeniyle SPK’nın sık sık ‘piyasa dolandırıcılığı tedbirleri’ getirdiği şirketin ismi manipülatör (piyasa dolandırıcısı) Fevzi Şahin ile anılıyor.

Ral Yatırım Holding’in ortaklarının hissedar olduğu Academi Eğitim Kurumları Anonim Şirketi’nin ortaklarından birisi de Fevzi Şahin. Hakkında çok sayıda manipülasyon davası bulunan, hapis cezasına çarptırılan Fevzi Şahin’in sahibi olduğu, A7 Yapı Yatırım İnşaat Otomotiv Madencilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, eğitim işine girmek için kurulmuş şirketin en büyük ortaklarından biri.

Geçmişte SPK’nın ağır para cezası ve tedbir kararları aldığı Ral Yatırım Holding’in yönetimine yakın isimlerin yüklü miktarlarda hisse satışı için yeniden harekete geçtiği iddia ediliyor. 

İsmi manipülatör Fevzi Şahin ile anılan Ral Yatırım’a yine yasak geldi

Piyasa dolandırıcısı Fevzi Şahin’den yeni bir vurgun hazırlığı

İsmi manipülasyonla anılan Ral Yatırım’a SPK’dan şartlı onay

Piyasa dolandırıcısı Fevzi Şahin Ral Yatırım Holding operasyonu

Yine Ral Yatırım Holding, yine yasak ve tedbir

SPK'dan Ral Yatırım Holding işlemlerine ağır para cezası

Manipülatör Fevzi Şahin’e hapis cezası

 

Borsanın kara para üçgeni

 

Site adresi: https://www.borsagundem.net/haber/ral-yatirim-holding-hissesi-icin-manipulator-araniyor-1775032