SON DAKİKA

TATIL TOKEN TATIL

TATIL TOKEN (TATIL)
Değişim (24s) : %0.85
Değer (TRY) : 3,54
Kurucular : tatilbudur.com
Kuruluş : 2022
Maksimum ARZ : 15.000.000

Tatil Token, Tatilbudur.com ekosistemi içerisinde kullanıcılarının sadakat programlarından faydalanmasını sağlayan blokzincir temelli bir varlıktır. Tatil Token ile kullanıcılar birçok avantaja erişebilecek, Tatilbudur ürünlerine erken ya da avantajlı şekillerle sahip olabileceklerdir. Tatil Tokenlar sahipleri, sahip oldukları Tatil Token ile Bitexen’in, Exenpay’in ve Tatilbudur’un topluluk şirketleri, bağlı kuruluşları veya iştiraklerinin yönetim kurulları ve/veya genel kurullarında olmakla sahip olunabilecek yönetim ayrıcalıkları ve sorumluluklarına, genel kurul toplantılarda oy kullanma hakkına veya yönetim kurulu haklarına ya da imtiyazlarına hiçbir şekilde sahip olmayacaktır. Bu doğrultuda Tatil Token, sahiplerine, bu şirketler üzerinde herhangi bir mülkiyet veya hisse hakkı sağlamaz, bu şirketlerin sermayesine, temettülerine, gelirlerine, varlıklarına veya yönetimine katılma hakkı vermez, bu şirketlerin tasfiyesinden kaynaklanan kar, zarar, varlık, yükümlülük ve/veya gelir payına katılma hakkı vermez.

Tatil Token ile elde edilecek avantajlardan bazıları şu şekildedir:
- Otellerde erken rezervasyon öncesinde ilave indirimle ön satışa erişim hakkı, ayrıcalıklı indirimler ve ürün bazlı indirimlerden yararlanma imkanı,
- Uçak bileti alımlarında hizmet bedeli indirimleri ve indirimli transfer hakları
- Konserlere özel etkinliklerde özel indirimler, katılım limitlerinde öncelik, ayrıcalıklı erişim hakkı gibi birçok hak Tatil Token sahiplerinin olacaktır.

Ethereum ağı üzerinde ERC-20 standartlarında oluşturulan Tatil Token, beş yıllık bir dağılım planı ile hazırlanmış ve düşük enflasyon değerine sahip bir hizmet tokeni olarak tasarlanmıştır. Token ekonomisi, tokenin finansal istikrarı ve değeri kaybetmemesi amacıyla 2026 yılında son bulacak şekilde planlanmıştır. Tatil Tokene yönelik yakım faaliyetleri ve planlaması ise gelecek izahname güncellemelerinde belirtilecektir.

Tatil Token, kampanya bazlı ve periyodik geri alımlar gerçekleştirilerek dolaşımdaki ve rezervlerde yer alan tokenlerin azalmasını hedefleyecektir. Bu kapsamda 5 yıllık periyodun sonucunda 
dolaşımdaki tokenlerin %10’unun azalması hedeflenmektedir. Gerçekleştirilecek geri alım ve yakım etkinlikleri resmi kanallardan duyurularak gerçekleştirilecektir.