E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarAlman bankası kripto para saklama hizmeti sağlayacak---

Alman bankası kripto para saklama hizmeti sağlayacak

Alman bankası kripto para saklama hizmeti sağlayacak
15 Nisan 2024 - 11:27 borsagundem.com

Almanya'nın en büyük federal bankası LBBW, 2024 yılının ikinci yarısından itibaren Bitpanda borsası ile ortaklaşa kurumsal ve şirket müşterilerine kripto para saklama hizmeti sunmaya başlayacak.

Almanya'nın en büyük federal bankası Landesbank Baden-Württemberg (LBBW), Bitpanda borsası ile ortaklaşa kripto para saklama hizmetleri sunmaya başlamayı planlıyor.

Yapılan açıklamada, LBBW ve Bitpanda'nın 2024 yılının ikinci yarısından itibaren kurumsal ve şirket müşterilerine kripto saklama hizmeti sunacağını söyledi.

LBBW kurumsal bankacılık genel müdürü Jürgen Harengel, "Kurumsal müşterilerimizin dijital varlıklara olan talebi artıyor" dedi.

Alman bankaları ve varlık yöneticileri, bu yılın sonlarına doğru yürürlüğe girmeye hazırlanan AB düzenlemeleri öncesinde varlık sınıfı için saklama hizmetleri sunarak ve kendi ürünlerini geliştirerek kripto varlıklarda giderek daha aktif hale geldi. Deutsche Bank kendi dijital varlık saklama hizmeti üzerinde çalışırken, DWS birimi euro cinsinden bir stablecoin geliştiren bir konsorsiyumun parçası.

Sahipleri arasında ülkenin bazı tasarruf bankaları, Baden-Wuerttemberg eyaleti ve Stuttgart şehri bulunan LBBW'nin yaklaşık 333 milyar euro varlığı bulunuyor.

Bitcoin'de kritik viraj! Kripto piyasasını ne bekliyor?

 

İran'ın drone saldırısı Bitcoin'i vurdu!

 

Bitcoin ve hisse senedi piyasalarında paralel seyir

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis : )15 Nisan 2024 12:13

    ülkemizde veri almak yerıne, bu tarz işlere yonelseler mesela? alım satım komisyonlarını azaltsalar mesela. hatta devlet saklama hizmeti verip karşılığında sadece komık btc alsa. bunlşarı btc olarak tutup saklatıp merkez bankasına yıllık aktarsa? gelecekde olası durumlarda oluşan bu işler kaynak olarak kullanılabılır. devlet merkez banksına gıren bu btc karışık alt yapı oluşumunu gelecekde dunyalar arası global yenı tixaretlerde kullanımı teşvik edebilir. ama o kafa yerıne , ben geldım Selamın Aleykum Allhın selamı üzerimizde diyip 2 deil 4 mtv alıcam demek :D daha büyük bilgi birikimi gerektırıyor sanırım :D