E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin balinaları kripto borsalarını terk ediyor---

Bitcoin balinaları kripto borsalarını terk ediyor

Bitcoin balinaları kripto borsalarını terk ediyor
30 Mayıs 2023 - 17:42 borsagundem.com

Göstergeler, büyük Bitcoin balinalarının kripto borsalarını terk ettiğine işaret ediyor.

BORSAGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Kripto para piyasalarında balinaların sessizliği giderek artıyor. Düşen volatilitenin de gösterdiği gibi, büyük miktarda Bitcoin’e sahip olan yatırımcıların, kripto para borsalarını giderek terk ettiği görülüyor.

En düşük seviye

Borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre, büyük Bitcoin balinaları kripto para borsalarından çekiliyor. U.Today’den Alex Dovbnya'nın haberine göre, Bitcoin balinaları veya bir başka deyişle büyük miktarlarda kripto para birimine sahip bireyler, değişim-balina oranı olarak bilinen kritik bir göstergeye göre kripto borsalarından kademeli olarak çekiliyor.

En yüksek 10 işlemdeki toplam Bitcoin miktarının borsalara akan toplam Bitcoin miktarına bölünmesiyle elde edilen gösterge, Mart ayından bu yana görülmeyen bir seviye olan 0,3 civarına kadar gerilemiş gözüküyor. Bu rakama göre, büyük Bitcoin sahipleri, varlıklarını başka yatırım biçimlerine veya özel cüzdanlara taşıyor veya muhtemelen ellerinde tutuyor.

En aktif alanlar

Takas-balina oranı, öncelikle balinalar tarafından tercih edilen takasları belirlemek için kullanılıyor. İlk 10 girişin toplam girişlere kıyasla göreli boyutunun analizi, büyük oyuncuların en aktif olduğu alanlara ışık tutuyor.

Örneğin, ağırlıklı olarak balina kullanıcılarına hitap ettiği bilinen Gemini, genellikle dramatik fiyat dalgalanmalarına tanık oluyor. Bu davranış, aynı anda arbitraj fırsatları sunarken bazı yatırımcılar için potansiyel risklere de yol açabiliyor.

Büyük satışlara karşı direnç artıyor

CoinGecko'nun verilerine göre, Bitcoin fiyatı 27.650 dolar ile nispeten sabit seyrediyor görünüyor. Balinaların hareketleri karşısında bu sakin fiyatlandırma, pazarda büyük satışlara karşı artan bir direnç olarak algılanıyor.

Belirsiz kalan şey ise bu büyük balina göçünün arkasındaki sebep. Bunun nedeni, balinaların kripto paralarını kişisel cüzdanlarında tutmalarının onları daha rahat hissettirmesi olabilir. Bir diğer neden olarak ise büyük Bitcoin sahiplerinin diğer yatırım araçlarına veya kripto para birimlerine doğru yatırımlarını çeşitlendirmesi olarak öne çıkıyor.

Balinalar Bitcoin almaya devam ediyor

 

Kripto rallisine balinalar da dahil oluyor

 

Bitcoin’de düşük likidite, balinaları piyasadan kaçırıyor

 

Kriptoda üstel çağ

 

Kripto para borsası Binance Kanada'dan çekiliyor

 

Borç tavanı anlaşması Bitcoin madencilerine yaradı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis : )31 Mayıs 2023 11:58

    Heryer karşılıksız para... piyasa değirmene su koymadan dönmez oldu. abd de ingilizce almanda, .çinde, rusda.. o bakımdan bu para biraz oradan, biraz buradan yana yana eritilecek. balinası bahane. balina gittiği yerde çokmu güvende ? :D ben buna bakarım.. Balina gitti... eeee nereye gitti? çok güvenli bir yer söyleyin bana :D

  • Sinan31 Mayıs 2023 10:57

    Piyasada güven mi bıraktılar, millete soyup soğana çevirdiler