E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin madencilerinden dikkat çeken hamle---

Bitcoin madencilerinden dikkat çeken hamle

Bitcoin madencilerinden dikkat çeken hamle
07 Şubat 2024 - 17:48 borsagundem.com

Bitcoin madencileri elde ettikleri Bitcoin kazancının yarıya indirileceği nisan ayında yaşanacak zor zamanlar öncesinde, bilançolarını desteklemek ve büyüme yatırımlarını finanse etmek için daha fazla kripto varlık satmaya başladılar

CryptoQuant tarafından derlenen verilere göre, Bitcoin madencileri tarafından dijital cüzdanlarda tutulan satılmamış Bitcoin miktarı 2024'ün başından bu yana 8 bin 400 adet düşerek 1,8 milyon seviyesine geriledi. Analistler, düşüşün madencilerin kripto varlık sattığını gösterdiğini söyledi.

Bloomberght'de yer alan ghabere göre, VanEck'de dijital varlık araştırma biriminin başında olan Matthew Sigel “Madenciler, elde ettikleri Bitcoin kazancının yarıya indirileceği nisan ayında yaşanacak zor zamanlar öncesinde, bilançolarını desteklemek ve büyüme yatırımlarını finanse etmek için daha fazla kripto varlık satmaya başladılar” yorumu yaptı.

Bitcoin'de yarılanma baskısı

Dört yılda bir yapılan yarılanma, madencilerin karmaşık problemleri çözerek ağın güvenliğini sağlayan ve güç tüketen bilgisayarları çalıştırmaları karşılığında aldıkları Bitcoin miktarının azalması anlamına geliyor.

Önümüzdeki yarılanmada ödüller blok başına 6,25 jetondan 3,125 jetona düşecek.

CryptoQuant'a göre, ETF onaylarından bu yana madenci cüzdanlarından Borsalara net 3 bin 617 Bitcoin taşındı.

Madenciler tarafından yapılan satışlar, Bitcoin ETF’lerinin 10 Ocak'ta onaylanmasından bu yana zorlanan Bitcoin fiyatı üzerinde baskı yaratıyor gibi görünüyor.

Kripto borsası Bitfinex yakın tarihli bir notunda, "Madenciler daha verimli madencilik teçhizatlarının satın alınmasını finanse etmek için ellerindeki Bitcoin'i satıyor gibi görünüyor. Kazançtaki azalma özellikle küçük madencilik faaliyetlerini etkileyebilir. Dolayısıyla küçük madenciler oyun dışı kalabilirler” diye yazdı.

Sermaye piyasalarına daha az erişimi olan daha küçük madencilik şirketleri Bitcoin’lerini satarken, daha büyük firmalar nakit rezervlerini kullanıyor ve farklı kaynaklar yaratıyor.

Bitcoin yarılanması nedir?

Bitcoin yarılanması, madencilere verilen blok ödüllerini yarılayan protokolde programlanmış bir olaydır ve bunun sonucunda dolaşıma giren yeni coin miktarı yarılanır.

Bitcoin ETF'lerine sermaye girişi sürüyor

 

Bitcoin yarılanması öncesinde dikkat çeken fiyat tahminleri

 

Bitcoin’de bireysel yatırımcıların beklentisi 20 bin doların altı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)