E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin'de 'wholecoiner'ların sayısı 1 milyonu aştı---

Bitcoin'de 'wholecoiner'ların sayısı 1 milyonu aştı

Bitcoin'de 'wholecoiner'ların sayısı 1 milyonu aştı
15 Mayıs 2023 - 16:57 borsagundem.com

Bitcoin arz uykusunda. Yatırımcılar ise ağırlıklı olarak uzun vadeli yatırımı ve beklemeyi tercih ediyor.

BORSAGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Borsalardaki Bitcoin arzında yaşanan belirgin düşüş, Bitcoin’in arz uykusuna yattığı şeklinde yorumlanıyor. Bunda yatırımcıların ‘hodl’ stratejisine uygun hareket etmesinin etkisi olduğu düşünülüyor.

Borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre, yılbaşında bu yana en yüksek performans gösteren yatırım araçlarının başında gelen Bitcoin’de yükseliş ivmesinin pili bitmiş gözüküyor. Ancak bu durum, satış baskısının da önüne geçecek şekilde, uzun vadeli yatırımcıların piyasadaki varlıklarını daha çok hissettirmelerine neden oluyor.

Arzın yüzde 40’ı üç yıldır sessiz

Azcoin News’te yer alan habere göre, analiz firması olan Glassnode'un yakın tarihli bir raporuna göre, Bitcoin'in arz uyuşukluğu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda. Rapor, Bitcoin'in toplam arzının yaklaşık yüzde 40.083'ünün üç yılı aşkın bir süredir aktif olmadığını ortaya koyuyor ve bu, Bitcoin sahiplerinin önemli bir bölümünün Bitcoin piyasasını karakterize eden aşırı fiyat oynaklığına rağmen varlıklarını hareket ettirmediğini gösteriyor.

Bu ölçüm genellikle yatırımcı davranışını ve duyarlılığını ölçmek için kullanılıyor. Yüksek uyuşukluk tipik olarak, Bitcoin sahiplerinin veya ‘hodler'ların uzun vadeli bir fiyat artışı öngörerek piyasa dalgalanmalarına rağmen varlıklarını güvenle tuttukları bir yatırım davranışını gösteriyor. Rapor, artan sayıda yatırımcının Bitcoin'lerini uzun vadede elinde tuttuğunu ve bunun da kripto para biriminin gelecekteki fiyat performansı için iyiye işaret olduğunu gösteriyor.

'Wholecoiner’ların sayısı artıyor

Wholecoiner’ların yani elinde en az 1 adet Bitcoin tutanların sayısındaki yükseliş ise Bitcoin topluluğundaki bir başka büyüleyici gelişme olarak öne çıkıyor. Glassnode'un kurucu ortağı Rafael Schultze-Kraft'a göre, en az bir tam Bitcoin tutan adreslerin sayısı şu anda 1 milyon seviyesine ulaşmış durumda. Bu eğilim, yüksek fiyatına rağmen artan sayıda kişi veya kuruluşun Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor.

Bitcoin'in tamamına sahip olmak, kripto para topluluğu içinde önemli bir başarı olarak algılanıyor. Bitcoin'in toplam arzı 21 milyonla sınırlı olduğundan, bütün bir Bitcoin’e sahip olmak, sınırlı bir varlığın büyük bir kısmını elinde tutmak anlamına geliyor. Wholecoiner sayısının 1 milyona ulaşmış olması, Bitcoin'in artan popülaritesinin ve benimsenmesinin bir kanıtı olarak kabul ediliyor.

Uzun vadeli yatırım

Glassnode tarafından hazırlanan rapor, Bitcoin'in yüksek oynaklığına rağmen, birçok yatırımcının Bitcoin'in uzun vadeli potansiyeline güvendiğini ve varlıklarını elinde tuttuğunu gösteriyor. Bu, bir bütün olarak kripto para piyasası için olumlu bir gelişme çünkü daha fazla yatırımcının Bitcoin'i uygun bir uzun vadeli yatırım olarak görmeye başladığını gösteriyor.

Sonuç olarak, Glassnode tarafından yayınlanan son rapor, Bitcoin'in arz uyuşukluğunun tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ortaya koyuyor ve bu da kripto para biriminin uzun vadeli potansiyeline güvenen artan sayıda ‘hodl’er olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda ‘wholecoiner’ların sayısının da 1 milyon gibi bir sayıya ulaşmış olması da Bitcoin'in artan popülaritesini ve benimsenmesini vurguluyor. Bu eğilimler, kripto para piyasasının gelişmekte olduğunu ve daha fazla yatırımcının Bitcoin'i uzun vadeli bir yatırım olarak gördüğünü gösteriyor.

Balinalar Bitcoin almaya devam ediyor

 

Borsalardaki Bitcoin arzı düşüyor

 

Michael Saylor: Ordinals çılgınlığı Bitcoin için faydalı

 

Bitcoin’de alım zamanı geldi mi?

 

Standard Chartered: ABD temerrüde düşerse Bitcoin yükselecek Ethereum düşecek

 

MicroStrategy’den Bitcoin biriktirme sözü

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)