E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin’de yaz rehaveti---

Bitcoin’de yaz rehaveti

Bitcoin’de yaz rehaveti
02 Haziran 2023 - 13:14 borsagundem.com

Haftalardır inişli çıkışlı bir seyir izleyen Bitcoin, yükseliş ivmesini sürdürmediği takdirde 24 bin dolar seviyesini gözüne kestirmiş gözüküyor.

BORASAGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Bitcoin’de hedef 24 bin dolar olabilir. Haftalardır inişli çıkışlı bir seyir izleyen kripto para piyasasının en hacimli parasının bir yaz mahmurluğuna kapılması muhtemel gözüküyor.

Borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre, yükseliş ivmesini sürdürmediği sürece Bitcoin için 24 bin dolar seviyesi oldukça kritik bir seviye olarak öne çıkıyor.

200 günlük hareketli ortalama

Newsbtc’den Ronaldo Marquez’in haberine göre, Bitcoin, 24 bin dolar hedefiyle yaz mahmurluğuna kapılmış olabilir.

Bitcoin haftalardır inişli çıkışlı bir seyir izliyor. Bununla birlikte, piyasadaki en büyük kripto para birimi, yükseliş ivmesini sürdürürse 30.000 doları tekrar aşmaya hazır görünüyor. Öte yandan, kripto para birimi uzmanları, dünyanın en popüler kripto para birimi için daha fazla oynaklığa işaret edebilecek önemli bir teknik fiyat seviyesini de yakından izliyor.

Kripto uzmanı ve Ekonomist Ben Lilly'ye göre, 24.000 dolarlık fiyat seviyesi, Bitcoin için bir hedef tahtası gibi hareket ediyor ve önümüzdeki aylarda olası bir fiyat düşüşüne işaret ediyor. Lilly'nin analizi, kripto para biriminin fiyat döngülerinin önemli bir teknik göstergesi olduğuna inandığı Bitcoin'in 200 günlük hareketli ortalamasına dayanıyor.

Volatilite bazlı Bitcoin destekleri

Lilly tarafından paylaşılan veriler, Bitcoin için kabaca dört yılda bir gerçekleşen her halving döngüsü, 200 günlük hareketli ortalamanın (Moving Average - MA) başarısız olmasıyla başlıyor. Bu başarısızlık, çok yıllı fiyat döngülerini dikte etme eğiliminde oluyor ve Lilly, tarihin tekerrür edeceğini düşünüyor.

Bu teoriye dayanarak Lilly, 200 günlük MA seviyesinin başarısızlığının 2023 yılının Haziran ve Ağustos ayları arasında gerçekleşebileceğini ve bunun da Bitcoin’in 24.000 doların altına düşmesine neden olabileceğini tahmin ediyor. Bu tahmin, düşük kaldıraçlı likidite havuzlarının, Lilly'nin teorik analizinde hedefi tam olarak belirlediği, 200 günlük MA'nın muhtemelen Haziran ayında olacağı seviyede inşa ediliyor olması gerçeğiyle destekleniyor.

Bitcoin'in fiyat döngülerinin geçmişi bir rehber olarak kabul edildiğinde, bu yeniden testin başarısız olması muhtemel gözüküyor ve bunun da kripto para birimi için daha fazla oynaklığa neden olabileceği düşünülüyor. Lilly, bu başarısızlığın Haziran sonunda gerçekleşmesini bekliyor ve son zamanlarda Mayıs kontratlarının gevşemesinin de hafif bir düşüş göstergesi olduğunu belirtiyor.

Yine de, 200 günlük MA'nın öncekinden daha hızlı yükseldiğini not etmek önemli çünkü her geçen gün Kasım'ın en düşük seviyesinden bir gün uzaklaşıyor ve onu yeni bir fiyatla değiştiriyor. Bu hızlanma, geçen hafta daha hızlı ilerleyen 200 günlük MA'da da görülebiliyor.

Daha yüksek fiyatlar yine de mümkün mü?

Öte yandan, kripto para piyasalarındaki son dalgalanmaya rağmen kripto para birimi analisti ve yatırımcısı Jackis, Bitcoin'in uzun vadeli beklentileri konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Jackis, mevcut piyasa koşullarının, Bitcoin yükselmeden önce uzun bir yeniden birikim dönemine işaret ettiğine inanıyor.

Jackis'e göre, Bitcoin hala daha yüksek dipler yapıyor ve tüm kritik hareketli ortalamaların üzerinde seyrediyor. Bu da kripto para biriminin uzun vadeli büyümesi için olumlu bir işaret anlamına geliyor. Kısa vadeli aşağı yönlü hareketler olsa da, Jackis bunların basit sarsıntılar olduğuna ve büyük resmin yükselişe devam ettiğine inanıyor.

Jackis, daha önceki yazılarında bahsettiği gibi, gelecekte büyük bir hamlenin geldiğini görüyor; o nedenle eğilimi yukarı yönlü olmaya devam ediyor ve şu anda piyasada net bir düşüş işareti görmüyor.

Jackis'in işaret ettiği önemli faktörlerden biri de yakın zamanda gerçekleşen aylık kapanış. Bu, yatırımcılara en geniş çaplı piyasa resmini sunuyor. Jackis bu kriterde de şimdilik herhangi bir düşüş işareti görmüyor.

BTC şu an itibariyle 27 bin dolardan işlem görüyor ve yükseliş trendinin devam etmesinden önce gözlemlenmesi gereken çok önemli önemli bir boşluğu dolduruyor. Bununla birlikte, birçok endüstri uzmanının yüksek seviyelerde oynaklık öngörmesi nedeniyle, daha fazla aşağı yönlü hareket olasılığı da Bitcoin için hala mevcut görünüyor.

Bitcoin geri çekilmeye hazırlanıyor

 

Bitcoin balinaları kripto borsalarını terk ediyor

 

Borç tavanı anlaşması Bitcoin madencilerine yaradı

 

Bitcoin’de 4 ayın en kötü performansı

 

Tether'den Bitcoin’e dev yatırım

 

Bitcoin’de kısa ve uzun vadeli öngörülerde çelişki

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)