E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıBorsada satıcılı başlangıç bekleniyor---

Borsada satıcılı başlangıç bekleniyor

Borsada satıcılı başlangıç bekleniyor
11 Haziran 2024 - 08:57 borsagundem.com

İnfo Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende Borsa İstanbul’un bu sabah hafif satıcılı başlangıç yapması bekleniyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: (Borsa ve kriptoda vergi haberleri) Yapılan işlemler üzerinden bir bedel alma, o da çok cüzi. On binlerde diyelim bir, iki gibi bir şey olur mu, olmaz mı? bunun tartışmaları yapılıyor.

İsrail, Gazze'deki saldırıları sonlandırmayı kabul ettiğine ilişkin haberi yalanladı.

Dışişleri Bakanlığı, BMGK’da kabul edilen Gazze'de ateşkes sağlanmasına yönelik kararı, "Gazze'deki katliamın sona ermesi bakımından önemli bir adım" şeklinde nitelendirerek, "İsrail'in, kalıcı ateşkese riayet edeceğini taahhüt etmesi ve söz konusu kararın tüm unsurlarını eksiksiz şekilde uygulaması şarttır." açıklamasını yaptı.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail'de Başbakan Netanyahu ile Gazze'de ateşkes sürecini değerlendirdi ve ateşkes önerisinin arkasında durduklarını vurguladı.

ECB Başkanı Lagarde, ECB'nin faiz indirimleri arasında birkaç toplantı bekleyebileceğini söyledi.
Apple, yeni yapay zeka yeniliklerini duyurdu.

Elon Musk, işletim sistemini OpenAI ile entegre ederse, güvenlik ihlaline yol açacağı gerekçesiyle Apple cihazlarını şirketlerinde yasaklayacağını belirtti.

Ne olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün CHP Başkanı Özel ile görüşecek.

Dışişleri Bakanı Fidan 11 Haziran’da Rusya’yı ziyaret edecek.

Yurt içinde bugün Perakende Satış verileri açıklanacak.

ABD’de TÜFE çarşamba günü açıklanacak.

Fed faiz kararı çarşamba günü açıklanacak.
G7 Liderler Zirvesi 13 – 15 Haziran'da düzenlenecek.

TCMB Piyasa Katılımcıları Anketi Cuma günü yayımlanacak.

Borsa İstanbul’un bu sabah hafif satıcılı açılış yapmasını bekliyoruz

BİST100 endeksinde hafif satıcılı başlangıç gerçekleşmesini bekliyoruz. BİST100 endeksi haftanın ilk işlem gününü satıcılı tamamladı ve psikolojik destek seviyesi olan 10.000 seviyesinin altında kalarak
9.998 seviyesinden günü bitirdi. Hisse senetlerine işlem vergisi geleceği ve medyada yer alan vergi oran seviyelerinin yüksek olması endeksi baskılarken, bayram tatili nedeniyle T2 bakiye düzenlemeleri de kar realizasyonlarını artırdı. Türkiye'nin Cari İşlemler açığı Nisan’da 5,3 milyar dolar olarak açıklanırken, altın ve enerji hariç cari işlemler hesabında da 497 milyon dolarlık açık oluştu. Buradaki açığın sebebi olarak ise bayram tatili nedeniyle artan ticaret açığının etkisinin olduğu belirtiliyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek yılın kalanında cari açığın 24 – 27 milyar dolar aralığında seyredeceğini ve yıl sonunda OVP tahmini olan 34,7 milyar doların altında gerçekleşeceğini söyledi. Dün yurt içinde İşsizlik Oranı da açıklandı. Türkiye'de İşsizlik Oranı, Nisan ayında Mart ayına göre 0,1 puan azalarak %8,5 seviyesinde gerçekleşti. Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı Nisan ayında bir önceki aya göre 18.000 kişi azalarak 3,0 milyon kişi oldu. 15 – 24 yaş grubunu kapsayan genç nüfusta İşsizlik Oranı bir önceki aya göre 0,1 puan azalarak ile %14,5 olarak açıklandı.

Günün önemli şirket haberleri 11/06/2024

 

Borsada çakılan işlem hacmi

 

Yabancılar borsada hangi hisseleri alıyor?

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • k211 Haziran 2024 09:27

    adamın tekı hektaşa bir yorum yapmıstı.....bırde bu para alıyor ......aldırdıkları perperişan oldu .......bunlarda aynı odasıkılıtlediler hadı bakalım ısmyıl.............

  • AZİMET GERÇEKKALE11 Haziran 2024 12:04

    bende İnternetdeki uçacak kaçacak yorumların gazına geldim.14,2,2023 de 44 TL TL den altın bozdurarak 30 000 adet Ereğli hisse senedi aldım altının düşük fiyattan bozduğumu ve enflasyon farkını da koyunca resmen büyük zarardayım ve parayı pul ettik tabiri caiz ise.