E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBu hafta sonu hangi sınavlar var?---

Bu hafta sonu hangi sınavlar var?

Bu hafta sonu hangi sınavlar var?
31 Mayıs 2024 - 17:07 borsagundem.com

ÖSYM, Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2024/8) Arapça-Rusça sınavının cumartesi, Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2024-YDUS) birinci döneminin ise pazar günü yapılacağı bildirildi.


Sınavlara ilişkin yazılı açıklama yapan, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2024/8) uygulamasının Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir'deki e-sınav binalarında, YDUS'un ise Ankara'daki 5 sınav binasında gerçekleştirileceğini ifade eti.

Sınavlara 5 bin 236 adayın katılacağını belirten ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, "e-YDS, cumartesi günü 13.45’te başlayacak. 80 soru için adaylara 180 dakika cevaplama süresi verilecek." bilgisini paylaştı.

YDUS'un ise Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlık ana dallarında pazar günü 10.15’te başlayacağını açıklayan Bayram Ali Ersoy, şunları kaydetti:

Sınavda çoktan seçmeli soruların yer aldığı alanlarda 60 soru bulunacak ve cevaplama süresi 80 dakika olacak. Yazılı sınavda adaylara 60 dakika cevaplama süresi verilecek. YDUS sonuçları 28 Haziran’da açıklanacak. e-YDS'de ek süre verilmesi uygun görülen engelli adaylar, 30 dakika ilave sürelerini kullanabilecek.

Nüfus müdürlükleri açık tutulacak

Kimlik kartını kaybeden, kimlik kartı bulunmayan veya kimlik kartında kimlik numarası ile fotoğrafı olmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri pazar günü açık tutulacak.

ÖSYM hafta sonu iki elektronik sınav düzenliyor!

 

Bakan Şimşek'ten yapısal reform vurgusu: Hız vereceğiz

 

Hizmet üretici enflasyonunda artış sürdü

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)