E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarElon Musk: FTX'in paraları Biden'a gitti---

Elon Musk: FTX'in paraları Biden'a gitti

Elon Musk: FTX'in paraları Biden'a gitti
04 Aralık 2022 - 14:14 borsagundem.com

Elon Musk, çöken kripto para borsası FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried'ın ABD seçimlerinde Demokrat Parti'ye kamuya açıklanan miktardan çok daha fazla miktarda parayı kayıt dışı olarak aktardığını ileri sürdü.

Tesla CEO’su ve Twitter’ın sahibi Elon Musk, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın ABD’de Demokrat Parti’ye resmi kayıtlarda açıklanandan çok daha büyük bir destekte bulunduğunu belirtti.

Kayıtlardaki 40 milyon doların sadece görünen rakam olduğunu ima eden Musk, Bankman-Fried’ın demokratlara 1 milyar doların üzerinde bağışta bulunduğunu belirtti. Pek çok kullanıcı Musk’ı kanıt sunmadan suçlamalarda bulunmakla suçlarken kimi kullanıcılar da Bankman-Fried’a tepki göstererek Musk’a destek verdi.

1 milyar dolar gibi yüklü bir meblağın Demokratlara bir kripto milyarderi tarafından aktarılması ise kara para iddialarını gündeme getirdi.

"Para bir yere gitti"

Bir Twitter kullanıcısı, Bankman-Fried’in 10 milyar dolardan fazla para çaldıktan sonra hapse girmemek için 40 milyon dolar bağışlamasının tüm zamanların en yüksek Yatırım Getirisi işlemlerinden biri olduğunu belirtti.

Dünyanın en zengin insanı olan Musk ise bu kullanıcıya verdiği yanıtta Bankman-Fried’in Demokrat Parti’ye verdiği gerçek seçim desteğinin 1 milyar doların üzerinde olduğuna dikkat çekerek, 40 milyar doların yalnızca kamuya açıklanan rakam olduğunu iddia etti. Musk, “Para bir yere gitti, peki nereye gitti?” dedi.

Bankman-Fried, 2021-2022 seçim döneminde ünlü milyarder George Soros’tan sonra Demokrat Parti’nin en büyük ikinci bağışçısı olmuştu. Kâr amacı gütmeyen organizasyon Opensecrets’e göre, FTX iflas başvurusunda bulunmadan önce Demokratlara 39 milyon 884 bin 256 dolar bağışladı.

ABD’de siyasi kampanyalara yapılan bağışların şeffaf olma zorunluluğu bulunuyor. Musk’ın iddiaları doğru ise bu durum Joe Biden’ın seçim kampanyasına da yüklü bağışlarda bulunduğu bilinen Bankman-Fried’ın ve Demokratların federal suç işlediği anlamına geliyor.

FTX çöküşünde şu ana kadar yaklaşık bir milyon müşteri ve yatırımcının milyarlarca dolar kaybettiği tahmin ediliyor. Şirket şu anda müşteri fonlarını yanlış kullanmaktan soruşturuluyor. (Sözcü)

FTX’i batıran adamdan 9 soruya cevap

 

FTX’in çöküşünden Bitcoin sorumlu tutulamaz

 

FTX CEO’su insanları böyle kandırmış!

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)