E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarEthereum ETF için tarih ve fiyat verildi---

Ethereum ETF için tarih ve fiyat verildi

Ethereum ETF için tarih ve fiyat verildi
31 Ocak 2024 - 09:56 borsagundem.com

Standard Chartered Bank, SEC’in spot Ethereum ETF’lerini 23 Mayıs’ta onaylanmasının ve 4.000 dolardan işlem görmesinin beklendiğini belirtti

ABD Sermaye Piyasaları Kurulu’nun(SEC) spot Ethereum ETF’lerinin onaylanmasında spot Bitcoin ETF’leri için kullandığı stratejiyi izleyeceği ve red kararlarıyla başlayacağı ve ilk nihai son tarih olan 23 Mayıs’ta onay vereceği belirtildi.

Standard Chartered Bank döviz ve dijital varlıklar araştırma bölümü başkanı Geoffrey Kendrick, “ETH ABD spot ETF’leri için bekleyen başvuruların, değerlendirilmekte olan ETF’lerin ilki için nihai son tarih olan 23 Mayıs’ta onaylanacağını tahmin ediyoruz - bu BTC ETF’lerin için 10 Ocak tarihine denk bir tarih” dedi.

Bir rapor paylaşan Kendrick, “ETH fiyatları, BTC ETF onayına giden dönemde BTC fiyatlarının gösterdiği performansa benzer performans gösterirse ETH o zaman 4.000 dolardan işlem görüyor olabilir” dedi.

Kendrick esas olarak SEC’in kripto şirketlerine karşı açtığı davalarda ether’i bir menkul kıymet olarak kategorize etmediği gerekçesiyle spot Ethereum ETF’lerinin onayını öngörüyor, Chicago Borsası’nda ETH’nin düzenlenmiş bir vadeli işlemler kontratı olarak işlem görmesi de bu beklentiye destek veriyor.

BlackRock, Bitcoin ETF'sinde zirveye oturdu

 

Bitcoin ETF'ler diğer ETF'lerin yakın takibinde

 

Spot Bitcoin ETF’leri hangi yatırımcılara hitap ediyor?

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)