E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarSEC'ten Binance'ın mal varlığını dondurma talebi---

SEC'ten Binance'ın mal varlığını dondurma talebi

SEC'ten Binance'ın mal varlığını dondurma talebi
07 Haziran 2023 - 01:04 borsagundem.com

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kayıt dışı borsaların ve takas acentelerinin işletilmesi gibi nedenlerle dava açtığı kripto para borsası Binance'ın ABD'deki varlıklarının dondurulması talebinde bulundu.

Açıklanan dava dosyasına göre SEC, Binance'in ABD'deki varlıklarını dondurmak için mahkemeden geçici yasaklama emri istedi.

SEC'in talep ettiği diğer ihtiyati tedbirler arasında, doğrulanmış bir muhasebe, varlıkların ülkesine iadesi, belge ve bilgilerin korunması, delillerin yok edilmesinin engellenmesi gibi konular da yer aldı.

Komisyon, dün yaptığı açıklamada, çeşitli menkul kıymetler kanunu ihlalleri nedeniyle Binance, Binance.US'u işleten ABD merkezli BAM Trading ve kurucuları Changpeng Zhao'ya 13 suçlamada bulunduğunu bildirmişti.

Yöneltilen suçlamaların arasında kayıt dışı borsaların ve takas acentelerinin işletilmesi, Binance.US platformunda alım satım kontrolleri ve gözetiminin yanlış beyan edilmesi ile menkul kıymetlerin kayıt dışı arzı ve satışı gibi konular öne çıkmıştı.

SEC, bugün de diğer bir kripto para borsası Coinbase'e menkul kıymet kural ihlalleri gerekçesiyle dava açtığını duyurmuştu.

SEC, Binance ve Zhao'ya dava açtı

 

Kripto para borsası Binance Kanada'dan çekiliyor

 

Kripto paralarda büyük kayıp

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Coin07 Haziran 2023 08:16

    Bunlar insanları söğülemek içi üretilmiş sahte paralae, Üret, tahüüt proje falan filan diyerek alıcı topla, bu sahte paraları üşüşen sazanlarun eline ver ve onların elindeki gercek paraları kasaya doldur’ oyınu sadece