E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarŞirketinin milyarlarca dolarlık kaybını Bitcoin ile karşıladı---

Şirketinin milyarlarca dolarlık kaybını Bitcoin ile karşıladı

Şirketinin milyarlarca dolarlık kaybını Bitcoin ile karşıladı
21 Nisan 2024 - 17:46 borsagundem.com

MicroStrategy şirketinin patronu Michael Saylor, bu yıl Bitcoin yükselişinden ve şirketinin yükselen hisselerinden milyarlarca dolar kazandı


MicroStrategy şirketinin patronu Michael Saylor bundan 24 yıl önce bir gün içinde kaybettiği 6 milyar doların acısını bu yıl çıkardı. Ünlü girişimci Bitcoin yükselişinden ve şirketinin hisselerindeki artıştan milyarlarca dolar kazandı.

Sözcü'deki habere göre Michael Saylor'ın Bitcoin üzerine oynadığı büyük bahis bu yıl Saylor'un servetine servet kattı. Bitcoin değerindeki büyük artışla ünlü girişimcinin yıllar sonra başına tekrar talih kuşu konmuş oldu.

6 MİLYAR DOLARI BİR GÜNDE KAYBETMİŞTİ

Ancak Saylor her zaman bu kadar şanslı değildi. Dot-com patlaması sırasında MicroStrategy aracılığıyla milyarder olan Saylor en büyük engeliyle karşılaştı.

2000 yılında MicroStrategy, 1999'daki gelirinin başlangıçta iddia ettiğinden yüzde 25 daha az olduğunu açıkladı. Muhasebe skandalı ona bir günde 6 milyar dolara mal oldu. Bu kayıp, o zamana kadar 24 saat içinde tek bir kişinin kaybettiği en büyük rakamdı.

Düzenleyici kuruluş o yılın sonlarına doğru onu federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçladı. Saylor ise suçlamaları kabul etmeden kuruma 8 milyon dolar ödeyerek anlaşmaya vardı.

SONUNDA BITCOIN İLE KAZANDI

Ancak 24 yıl önce birikiminin büyük bölümünü kaybeden Saylor, aradığı servet patlamasını Bitcoin'de buldu. Bu hafta Saylor'un MicroStrategy'ki toplam hisseleri ve kişisel Bitcoin'lerinin değerinin toplamı yaklaşık 3,49 milyar dolar değerindeydi.

Bu rakam yılın başından bu yana yaklaşık 1 milyar dolarlık bir kazanç anlamına geliyor.

MicroStrategy'nin hisseleri yıl başından bu yana, yeni Bitcoin'in yeni zirvelere yükselmesiyle patladı. 2023'te yüzde 300'den fazla yükselen MicroStrategy'nin hisseleri yüzde 86 arttı. Bu arada, Bitcoin 2024'te yüzde 46 arttı.

Son dört yılda milyarlarca dolar değerinde Bitcoin satın alan Microstrategy, şuanda 214 binden fazla Bitcoin'e, yani dolaşımdaki tüm tokenların yaklaşık yüzde 1'ine sahip. Şirketin elindeki kripto varlıkların değeri bugün yaklaşık 13,7 milyar dolar.

MicroStrategy hisseleri açığa satışçıların kıskacında

 

MicroStrategy'den en büyük ikinci Bitcoin hamlesi

 

MicroStrategy'nin kazancı 4 milyar doları geçti

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)