E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarStandard Chartered: Bitcoin'de son geri çekilmeye rağmen 150 bin dolar hedefi hala masada---

Standard Chartered: Bitcoin'de son geri çekilmeye rağmen 150 bin dolar hedefi hala masada

Standard Chartered: Bitcoin'de son geri çekilmeye rağmen 150 bin dolar hedefi hala masada
23 Nisan 2024 - 14:37 borsagundem.com

Standard Chartered, son yaşanan geri çekilmeye rağmen Bitcoin’den umudunu kesmiyor.

BORSAGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Bitcoin’de geri çekilme henüz sona ermiş değil. Buna rağmen, Standard Chartered, Bitcoin’in tırmanışını sürdüreceğini öne sürüyor.

Borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre, Standard Chartered, son geri çekilmeye rağmen Bitcoin'in yıl sonuna kadar 150 bin dolar seviyesine doğru ilerlediğini söylüyor.

Yüzde 127’lik artış

Insider’dan Jennifer Sor’un haberine göre, Standard Chartered'ın dijital varlıklar araştırma başkanı Geoff Kendrick'e göre, kripto para rallisini yeniden ateşleyebilecek yükseliş eğilimi sayesinde Bitcoin'in fiyatı bu yıl hala iki katından fazla bir seviyeye yükselebilir. Kendrick, firmasının 150 bin dolarlık fiyat hedefini yineliyor ve bu, yıl sonuna kadar Bitcoin için yüzde 127'lik bir artış anlamına geliyor.

Bitcoin son haftalarda belirgin bir geri çekilme yaşıyor ve bu yılın Mart ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73 bin 880 dolar seviyesinden yüzde 11 kayıpla 66 bin dolar civarında işlem görüyor.

Kripto ETF piyasası olgunlaşacak

Kendrick, geri çekilmenin Bitcoin ETF'lerine olan akışın yavaşlamasından ve şimdilik kripto piyasasına hakim olan Ortadoğu'da artan gerilimlerden kaynaklandığını söylüyor ancak, büyük bir yatırımcı dalgası sayesinde bu durumun yılın ilerleyen dönemlerinde tersine dönebileceğinin altını çiziyor.

Kendrick'in tahminine göre, spot Bitcoin borsa yatırım fonları, Ocak ayında onaylanmasından bu yana yaklaşık 12 milyar dolar elde etti. Kripto yatırımcıları geçici olarak temkinli davranırken Kendrick, ABD'deki kripto ETF pazarı daha ‘olgun' hale geldiğinde, girişlerin gelecek iki yıl içinde 50 milyar ila 100 milyar dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.

Yarılanma sonrası yükseliş trendi

Kendrick, Bitcoin'in halving (yarılanma) etkinliğinden sonra da yükseliş eğiliminde göründüğünü belirtiyor. Halving, Bitcoin madencilerine verilen ödülü azaltıyor; dolayısıyla dolaşıma giren yeni Bitcoin miktarı da azalıyor. Bu, geleneksel olarak Bitcoin fiyatlarında bir artışa yol açıyor. Son üç yarılanma olayının ardından, Bitcoin’de gelecek 12 ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerinin kırılmasının bunun kanıtı olduğu görülüyor. Kendrick, Bitcoin’in mevcut fiyatı için, “Şu an bulunduğumuz yerden yeniden daha yükseğe çıkabilecekmişiz gibi görünmeye başlıyor” diyor.

Standard Chartered, Wall Street'teki en iyimser Bitcoin tahmincileri arasında yer alıyor ve firma ayrıca Bitcoin'in 2025 yılında 250.000 dolara çıkabileceğini tahmin ediyor. Bu, kripto para piyasasının en hacimli parasının, Mart ayındaki zirve seviyesinden yüzde 266’lık bir artış anlamına geliyor.

JPMorgan: Bitcoin’de düşüşe hazır olun

 

Bitcoin'de yarılanma fiyata nasıl etki edecek?

 

Uzmanlardan Bitcoin'de 'konjonktürel etki' uyarısı

 

Orta Doğu'da gerilimin artıyor, Bitcoin düşüyor

 

JPMorgan: Bitcoin’de ralli beklenenden erken geldi

 

‘Kıyamet rallisi’ Bitcoin'i daha da yukarılara taşıyabilir

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)