E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriTesla hissedarlarına çağrı: Musk'ın maaş paketini reddedin---

Tesla hissedarlarına çağrı: Musk'ın maaş paketini reddedin

Tesla hissedarlarına çağrı: Musk'ın maaş paketini reddedin
26 Mayıs 2024 - 22:12 borsagundem.com

Vekalet danışmanlık firması Glass Lewis, Tesla hissedarlarını İcra Kurulu Başkanı Elon Musk'a yönelik 56 milyar dolarlık maaş paketini reddetmeye çağırdı.

Vekalet danışmanlık firması Glass Lewis yaptığı açıklamada, Tesla hissedarlarını İcra Kurulu Başkanı Elon Musk'a yönelik 56 milyar dolarlık maaş paketini reddetmeye çağırdığını söyledi. Bunun, kabul edilmesi halinde kurumsal Amerika'da bir CEO için en büyük maaş paketi olacak.

Yapılan açıklamada, ödeme anlaşmasının "aşırı boyutu", kullanım üzerindeki seyreltici etki ve mülkiyetin yoğunlaşması gibi nedenler öne sürüldü. Aynı zamanda Musk'ın, artık X olarak bilinen yüksek profilli Twitter'ı satın almasıyla genişleyen "olağanüstü zaman harcayan projelerinden" de bahsedildi.

Maaş paketi, milyarderle yakın bağları nedeniyle defalarca eleştiri yağmuruna tutulan Tesla'nın yönetim kurulu tarafından önerildi. Pakette herhangi bir maaş ya da nakit ikramiyesi bulunmuyor ve ödüller Tesla'nın 2018'den itibaren 10 yıl içinde 650 milyar dolara kadar yükselen piyasa değerine göre belirleniyor. LSEG verilerine göre şirketin şu anda değeri yaklaşık 571,6 milyar dolar.

Ocak ayında Delaware Mahkemesinden Yargıç Kathaleen McCormick ödeme paketini geçersiz kılmıştı. Musk daha sonra Tesla'nın kuruluş eyaletini Delaware'den Teksas'a taşımaya çalıştı.

Tesla hisselerine 'Avrupa' darbesi

 

Tesla 601 çalışanının işine son verecek

 

Musk'tan 200 milyar dolarlık hisse satışı

 

Musk'ın SEC soruşturmasında yeni karar

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis : )27 Mayıs 2024 10:36

    Bu elektrıklı otomobıller bazı kişilerde takıntı oluşturup psikolojık sorun stres baskı oluşturuyormuş. yok bitti şarkı, yok bitecek, ahanda bitiyor gibi... elektrıksistemleri insan üzerinde stres baskı ve elektrıklenmeden dolayı baş ağsırı yağtıüı söylenıyor. baz istasyonu yada çok fazla elektrıklenmelı alanlarda oluşan bir baskı.sanırım bir elektrık trafosunun yanında uyumak gibi bişe bu. son olarakda ncup testleri oluyor otomobıl çarpma. bu testlerde hız 90 km . bu elektrıklı araçların çarkması ve var olan lityum pilin dışarı oksijen teması yangın demek. su ile sonmeyen yangın. bu  pillerin kırılması, ojsijen teması ile alew alew yanmay basşlaması araçda sıkışında berbat bir sahne olur. ki itfaiyelerın özel solisyon, elektrıklı oto sondurme tertıbatı ve eğitimi var mı ???? yok bence :D .. zaten yıllık mtv leri ülkemizde ağır bir masraf. yani yeşil  şevre dostu, insan psikolojısı ve ekonomisine zarar gibi : )

  • kaportacı salim usta sanayiden27 Mayıs 2024 07:32

    bu adam fena üçkaat yapıyo bi ara köpek kripto çıkardı 2 tane şiba uni ve şiba dog .şiba dog silindi zaten para koyanlar iice soyuldu bu herifi fonladı .şiba uni de garibim debelenyio bunun gibi .bu adama para yatırmayın sonuçda batarsınız .fena üçkaat var .