E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarTether, yeni hamleler yapmaya devam ediyor---

Tether, yeni hamleler yapmaya devam ediyor

Tether, yeni hamleler yapmaya devam ediyor
13 Haziran 2023 - 10:38 borsagundem.com

Tether, sektördeki ihtiyaçlar doğrultusunda yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Şirket bu doğrultuda evrimleşen yapısıyla yenilenebilir enerji yatırımlarına odaklanarak Bitcoin madenciliğini teşvik ediyor.

Stablecoin alanında çalışmalarıyla bilinen Tether erişilebilir, güvenli ve verimli finans ile iletişim ve enerji altyapısı sağlama misyonuyla stablecoin teknolojisi alanındaki çalışmalarıyla, küresel finansal manzarada devrim yaratma hedefiyle hareket eden öncü rolünü koruyor. Daha fazla finansal kapsayıcılık ve iletişim esnekliği sağlayan Tether, ekonomik büyümeyi desteklerken hem bireyleri hem de işletmeleri benzer biçimde güçlendiriyor.

Sektördeki en büyük, en şeffaf ve likit stablecoin’in yaratıcısı olan Tether, dezavantajlı toplulukların yararına sürdürülebilir ve esnek bir altyapı oluşturmak adına çalışmalar yürütüyor. Son teknoloji blockchain ve eşler arası teknolojiden yararlanarak, geleneksel finansal sistemler ile merkezi olmayan finansın potansiyeli arasındaki boşluğu kapatmayı taahhüt ediyor.

Tether'in misyonu bu değerlere dayanırken, şirketin ürünleri, hedefleri ve girişimleri aracılığıyla ifade edilme şekli son birkaç yılda önemli ölçüde gelişiyor. Ayrıca kısa süre önce Uruguay’da yenilenebilir Bitcoin madenciliğine destek sağlamak adına yeni enerji kaynakları geliştirmeye yönelik yatırım duyuruldu.

Her ülkenin dijital çağda kendi bölgelerinin finans merkezleri olarak gelişmesine yardımcı olma hedefiyle El Salvador ve Lugano hükümetleriyle yakın iş birliği içerisinde çalışıyor. Tüm bu girişimler, misyonu gelişen ve büyüyen şirketin temel yapı taşlarını oluşturuyor. Bilançoların ardından kaydedilen rekor kârlar eşliğinde dünya ve özellikle gelişmekte olan pazarlar için finansal, ekonomik, iletişim ve enerji altyapısını iyileştirme misyonunu genişletmek için iyi bir konum ediniyor.

Uruguay’da Bitcoin madenciliği çalışmaları

Tether’in Uruguay’daki Bitcoin madenciliği atılımı olumlu etkiler yaratabilir. Bitcoin madenciliğinin bölgede ve yerel topluluklar üzerindeki etkilerinin anlaşılması gerekiyor. Tether, yalnızca Bitcoin madenciliğine değil, şu anda mevcut olmayan yeni enerji altyapısı geliştirmeye de yatırım yapıyor. Bitcoin madenciliği, dünyanın herhangi bir yerinde konuşlandırılabilen anında, kârlı bir enerji tüketicisi sağlar. Bitcoin madenciliğiyle bu projeleri çalıştıran ve bölgedeki enerjiyi kullanmanın başka yollarını arayan diğer girişimciler için güvenilir bir enerji kaynağı sağlanabilir. Bitcoin madenciliği yeni bir bölgeye girerken, bu adımı ekonomik gelişmeler takip ediyor.

Hem enerji altyapısı hem de madencilik tesisleri bölgeye büyük istihdam sağlayacak ve oradaki topluma fayda sağlayacaktır. Bu tesisler aynı zamanda az yer kaplar ve diğer pek çok kalkınma planında olmayan bir şekilde çevre üzerinde oldukça sınırlı bir etkiye sahiptir.

Uruguay yenilenebilir enerjide bir lider olduğundan, elektrik üretiminin yüzde 94'ü güneş ve rüzgârdan geliyor. Bitcoin madenciliği önümüzde dönemde bölge adına önemli avantajlar sağlayacak, daha iyi bir kalkınma modelinin gösterilmesine yardımcı olacak.

Tüm zamanların en yüksek seviyeleri ve daha ötesi

Tether USD? yakın dönemde tüm zamanların en yüksek piyasa değerini aşarken, bunu ciddi bir farkla yapan tek büyük stablecoin olarak dikkat çekiyor. Tether bu anlamda kullanıcı desteğiyle birlikte rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor. Tether sahip olduğu risk yönetimi yaklaşımıyla ilk çeyrekte birçok S&P 500 şirketini ve Blackrock gibi finans firmalarını aşan net kâr elde etti. Bu başarı, Tether’in rezervlerini artırmakla kalmıyor, aynı zamanda USD? kullanıcılarına fayda sağlamaya yardımcı oluyor.

Tether’den yeni yatırım stratejisi

 

Tether'den Bitcoin’e dev yatırım

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)