E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisTevfik Eraslan’ın yerine Burak Sezercan geldi---

Tevfik Eraslan’ın yerine Burak Sezercan geldi

Tevfik Eraslan’ın yerine Burak Sezercan geldi
26 Haziran 2021 - 21:08 borsagundem.com

İş Portföy Genel Müdürü Tevfik Eraslan, 31 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla görevinden ayrılıyor.

BORSAGUNDEM.COM

Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (TSPB) Başkanı, İş Portföy Genel Müdürü ve Borsa İstanbul Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Eraslan istifa kararı aldı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Tevfik Eraslan’ın, 31 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla genel müdürlük görevinden ayrılma kararı aldığını belirtildi. 

Resmi kurum ve yetkili kurulların da uygun görmesi halinde Burak Sezercan'ın 1 Eylül 2021 tarihi itibarıyla genel müdürlük görevini üstleneceği açıklandı.

Tevfik Eraslan’ın İş Portföy yönetiminden ayrılmasından sonra TSPB ve BİST yönetiminden de ayrılması bekleniyor.

TEVFİK ERASLAN KİMDİR?

25 yıllık sektör deneyimine sahip olan Tevfik Eraslan, 2013 yılından bu yana İş Portföy Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.1995-2001 yılları arasında uluslararası bir finans kuruluşunun Hazine Bölümü’nde görev yapan Eraslan, 2001 yılında İş Portföy’e katılmıştır. 2008 yılına kadar Emeklilik Fonları Bölümü’nde Müdür Yardımcısı ve Müdür, 2008-2013 yılları arasında Portföy Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, 2013 yılının eylül ayında Genel Müdür olarak atandı. Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK Türkiye - Lüksemburg İş Konseyi Üyesi ve DEİK Türkiye – İsveç İş Konseyi Üyesi olarak görev yapmakta. 27 Eylül 2018 tarihinden bu yana Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyesi olan Tevfik Eraslan; Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin 3 Eylül 2020 tarihli 20. Olağan Genel Kurul Toplantısı kapsamındaki seçimleri takiben yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında Birlik Başkanı olarak seçildi.

BURAK SEZERCAN KİMDİR?

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1996 yılında mezun olan BurakSezercan, City University Cass Business School (İngiltere)’de Bankacılık ve Uluslararası Finans konusunda yüksek lisans programını 2002 yılında tamamladı. 1996 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Sezercan, 2005 yılında Risk Yönetimi Bölümü Müdür Yardımcılığına, 2008 yılında Risk Yönetimi Bölümü Birim Müdürlüğüne, 2011 yılında Strateji ve Kurumsal Performans Yönetimi Bölüm Müdürlüğüne yükseldi. Halen Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölümü’nde Bölüm Müdürü unvanıyla görev yapan Sezercan, 28.07.2016 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş olup aynı zamanda Erişim Müşteri Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi. 1974 doğumlu Sezercan, 1 Eylül 2021 tarihinden itibaren İş Portföy Genel Müdürü olarak görev yapacak. 

Kabuk değiştiren MKE, özelleştirilecek mi?

 

Borsa İstanbul neden yükselemiyor?

 

Marbaş'tan canlı borsa

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • RAMO CANCAN27 Haziran 2021 11:01

    işfin bizi mahvetti resmen.gecen seneki performansından % 45 aşağılarda.umarım yeni ceo şans getirir.çünkü şirketin bilanço sundaki aktif ve pasifleri güçlü ve karı % 400 artmış durumda.