SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıİLK ÇEYREKLERDE ZARAR YIL SONLARINDA KÂR-
SORU : Orta uzun vade için Net Holding analizi yapabilir misiniz? Uzun vadede düşünülebilir mi? Gönderen : Mustafa Gençtürk29.06.2022, 20:48

Borsada yapılacak yatırımlarda uzun vadeli beklentilerle hareket edilmesi doğru bir yaklaşımdır. Ancak piyasada işlem gören herhangi bir hissenin alınıp uzun vadede elde tutulması kazanç sağlanması için yeterli değildir. İlgilenilen şirketin aynı zamanda büyüyen bir yapıya sahip olması ve elde ettiği kârı ortaklarıyla paylaşması önemlidir. Net Holding, pandemi nedeniyle 2020 yılında zarar ederken 2021 faaliyet döneminde artan ciroyla birlikte ciddi bir kâr sağladı. Açıklanan 2021 ilk çeyrek mali tablolarında ise zarar söz konusu. Ancak firma önceki yıllarda da ilk çeyreklerde zarar etmekle birlikte yıl sonlarında kâra döndüğü gözleniyor. Bu itibarla mali tablosunda oluşan zararı yatırımcılar göz ardı edebilmekte. Hissenin fiyatındaki artış da bunu destekler nitelikte. 2020 yılından bu yana arada satışlar gelse de güçlü bir çıkış söz konusu. Hissenin fiyatı Mart 2020’de en düşük 1,11 TL’ye kadar inerken 8 Haziran 2022 günü 13,99 TL’ye kadar çıktı. Sonrasında ise satıcılar daha etkin olurken hisse son işlem günü olan 29 Haziran 2022 günü kapanışını 10,46 TL’den gerçekleştirdi. Son günlerde piyasadaki genel satış dalgasından hisse de olumsuz yönde etkileniyor. Alıcıların piyasaya gelmesi halinde düşüş eğilimi de destek bulabilecektir. Şirketle ilgili yakın tarihli önemli gelişme ise KKTC’deki bağlı ortaklığı ile ilgili. Firma KKTC’de bulunan bağlı ortaklığı Voyager Kıbrıs Limited’in sahibi olduğu, Girne’de yapılan Merit Royal Diamond Hotel’in 7 Temmuz 2022 günü kısmi ön açılışının yapılacağını duyurdu. Otelin tam kapasiteyle çalışması için çalışmaların sürdüğü belirtildi. Şirket, otelin faaliyetlerinden elde edilecek gelirin, kârlılığını olumlu etkileyeceğini ifade etti.

NET HOLDING NTHOL

Alış0,00

Satış32,00

Gün İçi En Düşük31,92

Gün İçi En Yüksek32,52

PD/DD1,10

FK6,09

Fiyat32,00

Değişim-0,44%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI