SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıKÂRI BÜNYEDE TUTUYOR-
SORU : Uzun yıllardır bedelsiz beklentisi ile değişik yerlerden maliyetlenip sabırla Konya hissesinde bekleyenler, bir hevesle girip sektörel haberler ile gideceğini düşünenler daha nereye kadar bekleyecek. Aynı sektördeki diğer hisseler nerede, Konya nerede? Aşırı baskıyla buralara getirilen hissede k.y nın elindeki hisseler mi alınmak isteniyor? İnsanlar bir ümit hissenin hak ettiği yerlere gitmesini bekliyor. Gönderen : Emrah Güngör 10.05.2021, 18:47

Borsada işlem gören hisselere farklı veri ve beklentilerle ilgi gösterilmesi mümkündür. Neticede kazanç elde edilmesini sağlayan tek bir yol yoktur. Her yatırımcı kendi yaklaşım tarzına uygun bakış açısıyla hareket ederek hedefine ulaşabilir. Bu anlamıyla bedelsiz sermaye artırımı ya da temettü de kullanılan veriler arasında yer alır. Bu göstergelerin çıkış kaynağı da şirketin kârlılığı ile doğrudan ilişkilidir. Şirket kâr edebildiği sürece bedelsiz ya da temettü verme potansiyeline sahip olacaktır. Konya Çimento 2018 yılına kadar düzenli temettü ödeyen firmalar arasında yer aldı. Son üç yılda ise ne bedelsiz ne de kâr payı ödemesi bulunuyor. Geçtiğimiz yıl kârını artırmış olsa da önceki yıllara göre kâr rakamı düşük kaldı. Şirket geçtiğimiz mart ayında yaptığı açıklamada mali yapısının güçlendirilmesi ve finansman ihtiyacı doğmaması amacıyla oluşan kârın dağıtılmayarak olağanüstü yedek akçeye aktarılacağını yatırımcısı ile paylaştı. Hissenin fiyat seyri takip edildiğindeyse geçen bir yılı aşkın süre zarfında yükselen bir eğimle hareket ettiği görülüyor. Ocak 2021’de en yüksek 1.789,90 TL’yi test ederken sonrasında gelen satışlarla birlikte geriledi. Düşüş arada tepki çıkışları olsa da günümüze kadar devam etti ve şimdilerde de 927,80 TL’den işlem görüyor. Ancak gerek piyasa defter değeri gerekse fiyat kazanç oranı bu kapanışa göre yüksek. Göstergelerin makul seviyeye gelebilmesi için ya kârın artması ya da fiyatın düşmesi şart.

BU HİSSE İLE İLGİLİ DİĞER SORULAR (5)

KONYA CIMENTO KONYA

Alış0,00

Satış9.260,00

Gün İçi En Düşük9.232,50

Gün İçi En Yüksek9.470,00

PD/DD18,09

FK66,02

Fiyat9.260,00

Değişim-0,43%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI