SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıTEMETTÜNÜN ÜÇÜNCÜ TAKSİTİ ARALIKTA-
SORU : Çok sordum fakat yorumlamadınız, rica etsem Akmerkez hissesiyle ilgili yorum yapabilir misiniz? Nerdeyse bir yıldır hisse düşüyor. Sahip çıkan da yok… Gönderen : Erkan Öncül11.10.2021, 18:16

Hisselerle ilgili değerlendirmede bulunurken geniş bir pencereden bakmakta yarar var. Zira kısa vadede hisseyle ilgili yapılacak değerlendirmenin neticesinde ulaşılan sonuca uzun vadeli perspektiften bakıldığında ulaşılmayabilecektir. Aynı şekilde tersi durum da geçerlidir. Akmerkez GMYO’nun fiyat seyri incelendiğinde geçtiğimiz 2020 faaliyet döneminde kayda değer bir çıkış sergilediğini gözlemekteyiz. Hisse, 23 Mart 2020 günü düzeltilmiş verilerle en düşük 17,87 TL’ye kadar inerken 30 Eylül 2020 günü 80,13 TL’yi test etti. Sonrasında ise kâr satışlarının etkili olduğu bir süreç yaşandı. Şimdilerde de 36,74 TL’den işlem görüyor. Gelinen seviye hisse açısından önemli destek bölgelerinden birisi. Mevcut seviyelerde alıcıların daha da güçlenmesi beklenmeli. Bununla birlikte hisselerdeki fiyat hareketinin kısa sürelerde piyasadaki genel seyirle yakından alakalı olduğu göz ardı edilmemeli. Rutin bir kârlılığa sahip olan Akmerkez GMYO, geçtiğimiz yıl pandemiden kaynaklı olarak gelir ve kârda kayıp yaşadı. Bu yılın ilk yarısındaysa kârında belli bir toparlanma var. Ancak geçen yılın üzerinde olsa da geçmiş yıllardaki altı aylık kârlılık performanslarından henüz uzakta bulunuyor. Bu da hissenin fiyatında önemli bir baskı unsuru olarak öne çıkmakta. Şirket elde ettiği kârı geçmiş yıllarda olduğu gibi düzenli şekilde ortaklarıyla paylaşıyor. Bu yıl üç taksit halinde verilecek temettünün ilk ikisi nisan ve ağustos aylarında ödenirken üçüncüsü aralık ayında dağıtılacak. Temettü vermesi yatırımcının önemsediği kriterlerden birisi olması açısından olumlu. Kârın büyüyebilmesi ise temettüyü de artıracağı için yatırımcının önemsediği bir diğer unsur olduğu göz ardı edilmemeli.

AKMERKEZ GMYO AKMGY

Alış0,00

Satış317,50

Gün İçi En Düşük316,25

Gün İçi En Yüksek330,50

PD/DD2,08

FK23,83

Fiyat317,50

Değişim-2,08%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI