SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıEN DÜŞÜK BEŞİNCİ HİSSE-
SORU : İhlas Gayrimenkul’ün hisse sayısı lot miktarı hakkında bilgi verebilir misiniz? Gönderen : Kerem Cihan15.09.2022, 20:05

İhlas Gayrimenkul, uzun vadede yatırımcısına kazandırmayan firmalardan birisi. Şirkete ait hisseler Temmuz 2013’te düzeltilmiş verilerle en yüksek 6,43 TL’ye kadar çıksa da bir daha bu seviyeleri test edemedi. Geçen yaklaşık dokuz yıllık zaman diliminde arada yukarı atakları olsa da bu çıkışlar her defasında sınırlı kaldı. Şimdilerde de nominal değerinin altında işlem görüyor. Son kapanış fiyatı ise 93 kuruş oldu. Borsada en düşük fiyata sahip ilk beş şirketin dördü İhlas grubuna ait olurken İhlas GMYO beşinci sırada yer alıyor. Ancak bu noktada hemen belirtmek isteriz ki hissenin fiyatının düşük olması ucuz olduğu anlamına gelmemektedir. Bir hissenin ucuz olup olmadığına karar verirken firmanın mali durumu ve ileriye dönük beklentileri göz önünde bulundurulmalı. İhlas GMYO’ya da bu çerçevede bakılmalı. Şirketin son üç yılda kâr etmesi önemli. Geçtiğimiz yıl kârını artırırken son açıkladığı 2022 altı aylık mali tablolarında da kârdaki artış sürüyor. Altı aylık faaliyet döneminde kârı yüzde 108,46 oranında arttı. Mevcut durumda bir değişim olmaması halinde yıl sonunda da kârını artırması beklenmeli. Kârdaki süreklilik sermayesinin altında bulunan özsermayenin güçlenmesine ve sermayesin bir miktar da olsa üzerine çıkmasına olanak verdi. Ancak tüm bunlara rağmen yatırımcı ilgisinin güçlenebilmesi için kârın artarak devam ettiğinin gözlenebilmesi gerekiyor. Tüm bunlardan ayrı olarak 1 milyar TL sermayesi bulunan şirketin 986 milyon adet hissesi aracı kurumların saklamasında bulunuyor. Söz konusu miktarın yüzde 20,25’i İş Yatırım’ın saklamasında bulunurken yüzde 14,89’u da TEB Yatırım’ın saklamasında yer almakta.

IHLAS GAYRIMENKUL IHLGM

Alış0,00

Satış1,62

Gün İçi En Düşük1,64

Gün İçi En Yüksek1,80

PD/DD1,80

FK0,00

Fiyat1,62

Değişim-4,71%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI